Szukaj

Nie, to nie żart. Partia Janusza Korwin-Mikkego po raz kolejny… zmienia nazwę [wideo]

19-12-2018 17:28
Janusz Korwin-Mikke Fot. Janusz Korwin-Mikke / Facebook
Podziel się

Partia Wolność została zmuszona do powrotu nazwy KORWiN. Ugrupowanie, którego liderem jest Janusz Korwin-Mikke musi dostosować się do niekorzystnego dla niej wyroku sądu.

O sprawie poinformował na Facebooku prezes partii.

Niestety sąd zmusił nas do powrotu do starej nazwy, czyli KORWiN

- oświadczył krótko Korwin-Mikke.

Partia KORWiN zmieniła nazwę na Wolność w czasie kongresu w 2016 r. (skrótem nadal pozostało KORWiN). W lutym 2018 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił jednak wniosek o zmianę nazwy. Powodem był toczący się konflikt z Partią Wolności, która została założona kilka miesięcy wcześniej niż nastąpiła zmiana partii KORWiN na Wolność. W skład ugrupowania, które powstało z przekształcenia Kongresu Republikańskiego weszli m.in. Wiesław Lewicki oraz Anna Karbowska, byli członkowie Kongresu Nowej Prawicy, poprzedniej partii Korwin-Mikkego.

Koniecznie przeczytaj: Korwin-Mikke odpowiada Cimoszewiczowi, który nazwał go „sadystycznym oszołomem” [foto]

Czytaj też: Korwin-Mikke zabrał do telewizji psa. Wytłumaczył, dlaczego Odi nie boi się petard [wideo]

W celu uniknięcia problemów prawnych ugrupowanie Korwin-Mikkego w ostatnich wyborach samorządowych wystartowało jako Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie. Teraz jednak zadecydowano o całkowitym odejściu od nazwy Wolność i powrotu do nazwy KORWiN.

Artur Jabłoński, były członek partii Wolność zwrócił uwagę, że na darmo poszła trwająca dwa lata kampania marketingowa, która miała zwiększyć rozpoznawalność nowej nazwy.

Warto przeczytać: Wolność i Ruch Narodowy zawiązują koalicję! Wystartują razem w wyborach do PE. „Mamy jeden wspólny cel” [wideo]

Podziel się