Szukaj

W Warszawie aresztowano Palestyńczyka. Mężczyzna podpalił lokal, w którym znajdowały się butle z gazem. Zrobił to, bo... „był zdenerwowany” [WIDEO]

08-02-2018 21:29
Pożar na Placu Defilad Fot. EMAD ALANBARY / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Na Placu Defilad w Warszawie doszło do podpalenia budki z kebabem. Zrobił to jej właściciel, 29-letni Palestyńczyk. Jego zdaniem miał do tego pełne prawo, ponieważ był zdenerwowany a lokal należał do niego.

29-letni Fadi M., właściciel budki z kebabem na Placu Defilad w Warszawie trafił do aresztu na trzy miesiące. Palestyńczyk podpalił lokal, ponieważ jego zdaniem mógł z nim robić co tylko chce. Ponadto tłumaczył się zdenerwowaniem.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Mężczyzna podpalił styropianowe płyty za pomocą zapalniczki. Przybyła na miejsce straż pożarna w porę ugasiła pożar – w pomieszczeniu było dziesięć butli z gazem, które mogły wybuchnąć i stworzyć jeszcze większe zagrożenie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano osoby znajdujące się w pobliżu.

Koniecznie przeczytaj: UK: Wybuch i pożar w polskim sklepie w Leicester nie były nieszczęśliwymi wypadkami. Służby zatrzymały trzech muzułmanów podejrzanych o celowe podpalenie

Czytaj też: We Francji mężczyźni muszą płacić więcej za gazetę – feministyczny dziennik droższy dla panów w Dzień Kobiet

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński wydał oświadczenie odnośnie zgromadzonych w sprawie materiałów: Po ich przeanalizowaniu prokurator wszczął śledztwo w kierunku sprowadzenia zdarzenia, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach­ – powiedział rzecznik.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać pokaźne kłęby dymu wydobywające się z budki z kebabem. Film jest ochoczo komentowany przez osoby z Bliskiego Wschodu.

Do podpalenia doszło w czasie, gdy na ul. Marszałkowskiej trwała rozbiórka atrapy samolotu, która została uznana za samowolę budowlaną.

Warto przeczytać: W cieniu sporu z Izraelem w Warszawie trwa kampania promująca przyjmowanie muzułmańskich imigrantów. „Warszawiacy się nie boją” [foto]

Podziel się