Szukaj

Owsiak o ochronie podczas finału WOŚP w Gdańsku: „Proszę nie łączyć fundacji WOŚP z organizacją bezpieczeństwa” [wideo]

22-01-2019 21:01
Jurek Owsiak Fot. Jurek Owsiak / Facebook.com
Podziel się

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak opublikował w sieci nagranie, w którym starał się wyjaśnić, kto odpowiadał za bezpieczeństwo podczas tegorocznego finału WOŚP m.in. w Gdańsku. Zapowiedział również, że złoży skargę do KRRiT oraz pozew do sądu przeciwko TVP, które jego zdaniem dopuściło się manipulacji, podając w serwisie „Wiadomości”, że ochrona należała do fundacji WOŚP. Jego wyjaśnienia dosadnie skomentowali internauci.

W swoim występieniu Jerzy Owsiak podkreślił, że WOŚP nie posiada własnej ochrony, lecz wynajmuje ją na potrzeby zabezpieczania imprez takich jak coroczny finał:

 Fundacja taką agencję wynajmuje. Nie zabezpieczamy - my jako fundacja - innej imprezy, oprócz warszawskiej. Leży to po stronie organizatorów.

Następnie dodał, że media nie powinny pisać o zatrzymaniu „szefa ochrony WOŚP”, a o zatrzymaniu „szefa zabezpieczenia sceny WOŚP w Gdańsku”. Jego zdaniem, nie należy obarczać odpowiedzialnością za bezpieczeństwo imprezy samej fundacji:

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Owsiak odchodzi z zarządu WOŚP po śmierci Adamowicza. Burza po jego słowach [wideo]

Czytaj też: Tak Jerzy Owsiak skomentował atak na Pawła Adamowicza. Od razu wskazał winnych. Internauci oburzeni [wideo]

Proszę więc nie łączyć w żaden sposób fundacji WOŚP z organizacją bezpieczeństwa imprezy w Gdańsku.

W dalszej części nagrania poinformował, że w związku z tym, iż w jego opinii TVP dopuściło się manipulacji podając w „Wiadomościach”, że ochrona należała do WOŚP, skieruje skargę do KRRiT oraz pozew do sądu:

Telewizja Polska (...) mówiąc o tragicznym koncercie w Gdańsku, zrobiła niesamowitą zbitkę. Wyjęła z kontekstu moje słowa, z których teraz wynika, że to my zabezpieczaliśmy koncert w Gdańsku. Nie było tam żadnej, naszej ochrony. (... ) Nie uciekam od odpowiedzialności, ale TVP manipuluje - nie pierwszy raz. Robi to w sposób niewiarygodny i nie liczy się z żadnymi konsekwencjami.

 Jego słowa dosadnie skomentowali internauci:

Warto przeczytać: Niewiarygodne. Oto, co ogłosił Jerzy Owsiak tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza. „Szczyt hipokryzji” [wideo]

Podziel się