Szukaj

Tak Jerzy Owsiak skomentował atak na Pawła Adamowicza. Od razu wskazał winnych. Internauci oburzeni [wideo]

14-01-2019 00:52
Jerzy Owsiak Fot. Magda M / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Przed godz. 20.00 w niedzielę miał miejsce atak na prezydenta Gdańska. Raniony przez nożownika Paweł Adamowicz w stanie krytycznym trafił do szpitala. Zdarzenie komentował m.in. szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku z każdej strony płynęły głosy wsparcia, współczucia dla rodziny i zapewnienia o modlitwie o powrót do zdrowia Pawła Adamowicza. Przedstawiciele różnych partii potępili atak na prezydenta Gdańska i starali się powstrzymywać od oceniania zdarzenia w kontekście politycznym. Zwłaszcza, że wiele informacji było podawanych nieoficjalnie.

Tymczasem Jerzy Owsiak w komentarzu do tragicznych wydarzeń w Gdańsku zaczął mówić o filmie autorstwa Barbary Bieli, który ukazywał jego osobę w negatywnym świetle.

Koniecznie przeczytaj: To koniec WOŚP w TVP. Gdzie przeszedł Owsiak?

Czytaj też: Jerzy Owsiak skazany przez sąd za znieważenie i zniesławienie blogera Matka Kurka

Plastelinowy świat stworzony przez Telewizję Polską i przez p. Barbarę Pielę, to jest właśnie świat, który budzi tą nienawiść

- stwierdził Owsiak.

Jak przytacza PAP, Owsiak podziękował wszystkim politykom, którzy zgodnie potępili atak na prezydenta miasta.

Mogę tylko podziękować tym wszystkim, którzy jednoznacznie (zareagowali), wszystkim politykom z każdej strony sceny politycznej - pierwszy zrobił to pan minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który się temu przeciwstawia

Jednocześnie dodał:

Tylko pamiętajcie szanowni państwo, byliśmy świadkami łamania rąk kobietom, które próbowały protestować przeciwko czemuś, nieważne, czy przeciwko za dużej ilości masła w maśle, cukru w cukrze. Nie można łamać rąk, nie można ich wyłamywać i nie można tego robić, a następnie nie wyjaśniać tego przez rok.

Szef WOŚP mówił, że „w niedzielę ponownie na krótko zatrzymany został finał” i zachęcał do dalszego uczestnictwa w imprezie.

Nie bądźmy obojętni. Ten finał jeszcze trwa, wrócimy tam i będziemy (...) robili wszystko, żeby go zakończyć jak najbardziej optymistycznie.

Dłuższe nagranie poniżej:

Internauci i dziennikarze nie najlepiej ocenili taką postawę Owsiaka.

Warto przeczytać: Nie łatwo usiąść na krześle. Efektowna wywrotka Owsiaka na konferencji prasowej [WIDEO]

Podziel się