Szukaj

Ostra konfrontacja Mazurka i Schetyny w sprawie Janickiego: „W normalnym świecie taki człowiek… [WIDEO]

07-11-2017 16:37
Schetyna u Mazurka Fot. Fakty RMF FM / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Lider PO Grzegorz Schetyna był gościem Roberta Mazurka na antenie RMF FM. W porannej rozmowie padły mocne słowa w sprawie gen. Mariana Janickiego – byłego szefa Biura Ochrony Rządu w 2010 r., który teraz został przyjęty w szeregi Platformy Obywatelskiej.

Dyskusja na antenie RMF FM dotyczyła m.in. najbliższych wyborów samorządowych w stolicy i zaproponowanego przez PSL projektu ustawy ws. zmiany czasu. Najwięcej emocji wzbudziła jednak kwestia przyjęcia Janickiego do PO. Wiele środowisk obarcza byłego szefa BOR odpowiedzialnością za tragedię w Smoleńsku w 2010 r. Schetyna tłumaczył, że gen. Janickiemu nie przedstawiono żadnych zarzutów ws. katastrofy smoleńskiej i chciał wyjaśnić polityczny transfer byłego urzędnika BOR.

Koniecznie przeczytaj: Grzegorz Schetyna uderzył w uczestników Marszu Niepodległości. Odpowiedź powstańca warszawskiego powinna go zawstydzić [WIDEO]

Czytaj też: Kto tu kogo „zaorał”. Grzegorz Schetyna chciał dogryźć dziennikarzowi, ale się przeliczył [WIDEO]

Prowadzący wywiad Robert Mazurek powiedział: Pan uważa, że Marian Janicki to jest właściwa postać? Człowiek, który co najmniej nie sprawdził się jako szef BORu, bo dopuścił do tego, że elita polska zginęła.

Jak Pan może tak mówić, przecież to jest niepoważne. On doprowadził? – przerwał mu przewodniczący PO.

Co jest niepoważne? 96 osób ginie. Szef BOR nie jest w stanie upilnować? W normalnym świecie demokratycznym taki człowiek podaje się do dymisji, a nie dostaje dwa awanse z rzędu – ripostował Mazurek.

Warto przeczytać: Dziennikarza zamurowało po tej wypowiedzi posła PO. Prawda jednak bardzo szybko wyszła na jaw [WIDEO]

Podziel się