Szukaj

Ostentacyjne promowanie KOD-u przez Europarlament i Rożę Thun. „KOD gromadzi tysiące ludzi dobrej woli”.

28-09-2016 11:18
Mateusz Kijowski na pochodzie KOD w 2016 r.
Podziel się

Komitet Obrony Demokracji mimo że cieszy się znikomym poparciem wśród społeczeństwa, nadal silnie promowany jest przez lokalnych polityków, mainstreamowe media oraz instytucje europejskie. Tym razem ruch otrzymał Europejską Nagrodę Obywatelską - „prestiżowe” wyróżnienie od Parlamentu Europejskiego. Nagrodę za „nieustępliwe dążenie do kształtowania postaw demokratycznych” wręczyła Róża Thun, posłanka PE.

Thun, która została wybrana do unijnej instytucji z list Platformy Obywatelskiej, wcześniej sama nominowała KOD do wspomnianej nagrody. Europejska Nagroda Obywatelska przyznawana jest od kilku lat za „działalność na rzecz promowania wartości europejskich”.

Nagrodę w imieniu KOD-u odebrał lider organizacji, Mateusz Kijowski. Thun wyjaśniając, dlaczego właśnie ten ruch zasłużył na to „wyróżnienie”, mówiła:

Koniecznie przeczytaj: Lis ironizuje z KOD: „Geriatryczny lennonizm”

Czytaj też: Mariusz Błaszczak ostrzega przed chuliganami z KOD-u

Zaledwie w 5 miesięcy stał się rozpoznawalny w Polsce oraz w innych państwach członkowskich przez swoje nieustępliwe dążenie do kształtowania postaw demokratycznych. Jest to największy ruch obywatelski, od kiedy Polska odzyskała niepodległość w 1989 r.

Europosłanka twierdzi też, że „KOD gromadzi tysiące ludzi dobrej woli” i pozwala przetrwać w „trudnych i ponurych czasach”, jakie obecnie nastały. Thun dodała także, że jest to „działający na masową, niespotykaną do tej pory, skalę” ruch, który „w pokojowy, otwarty i niedyskryminujący sposób jednoczy ludzi”.

Kijowski odbierając nagrodę, podkreślał, że jego organizacja „walczy z uśmiechem” o „najważniejsze wartości”. Dodał także, że ma nadzieję, że KOD w niedługim czasie odniesie zwycięstwo.

Warto przeczytać: KOD złośliwie przeszkadzał w pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”? Policja wszczęła dochodzenie

Podziel się