Szukaj

Nowe informacje ws. Tomasza Komendy. Zapadł wyrok skazujący dla prokuratora

05-03-2019 16:43
Tomasz Komenda Fot. Zakochana w PL / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jak podaje portal „Do Rzeczy”, prokurator Stanisław O., który w 2000 roku niesłusznie oskarżył Tomasza Komendę został skazany na karę pięciu lat pozbawienia wolności. Zdaniem sądu prawnik dopuścił się siedmiu przestępstw o charakterze korupcyjnym.

Początkowo Stanisław O. był oskarżony o popełnienie 13 przestępstw. W ubiegły piątek sąd skazał go za siedem z nich, zaś z pozostałych sześciu uniewinnił. Wyrok nie jest prawomocny. 

Według ustaleń śledczych prokurator przyjmował łapówki i kosztowne prezenty od uniewinnionych adwokatów i wrocławskich gangsterów.  

Stanisław O. dopuszczał się przestępstw w latach 1996-2001. W tym samym czasie prowadził m.in. śledztwo ws. zbrodni w Miłoszycach, za którą niewinnie został skazany Tomasz Komenda. W kwietniu 2000 roku sprawa została przekazana innemu prokuratorowi. Jak wynika z ustaleń mediów, przyjmowanie korzyści majątkowych nie miało związku z tym konkretnym postępowaniem. 

Koniecznie przeczytaj: Zapadł wyrok ws. głośnej zbrodni w Barcinie. Sąd nie miał wątpliwości. Sprawcy otrzymali najwyższy wymiar kary

Czytaj też: Ryszard Kalisz broni Stefana Niesiołowskiego: „Karać za jurność? No bój się pan Boga!” [wideo]

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Dopiero w ubiegłym roku, po ponownym rozpatrzeniu sprawy został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Mężczyzna wraz ze swoim pełnomocnikiem będą się starać o odszkodowanie w wysokości 18 mln złotych.

Warto przeczytać: Matka sprzedawała swoją 14-letnią córkę mężczyznom. Została skazana na... prace społeczne

Podziel się