Szukaj

Opozycja stosuje podwójne standardy, czy po prostu „prawo Kalego”? Gdzie ich oburzenie?

20-07-2017 12:46
Ewa Kopacz żre w sejmie Fot. Jan Mosiński / twitter / screen Twitter
Podziel się

Przeciwnicy rządu nie raz już pokazali, że sami sobie pozwalają na więcej, niż politykom Prawa i Sprawiedliwości. Tego zdjęcia Ewy Kopacz na próżno szukać w mainstreamowych mediach.

Chamskie przytyki do wyglądu czy zachowania polityków Prawa i Sprawiedliwości to u przeciwników partii Jarosława Kaczyńskiego podstawowy element walki politycznej.

Tzw. „przemysł pogardy”, zapoczątkowany ponad dekadę temu, przyniósł Donaldowi Tuskowi fotel premiera. Przez kolejne lata polityków i zwolenników PiS odzierano z godności i wyśmiewano po byle pretekstem.

Okazuje się jednak, że tych samych standardów przeciwnicy PiS absolutnie nie zamierzają stosować wobec własnego obozu. Za przykład takiej sytuacji może posłużyć choćby sytuacja, do jakiej w sejmie doszło podczas nocnych prac nad ustawą o Sądzie Najwyższym.

Koniecznie przeczytaj: Ewa Kopacz w kuriozalny sposób tłumaczy przesłuchanie Michała Tuska przez komisję śledczą

Czytaj też: Krystyna Pawłowicz z pobłażaniem o histerycznych nawoływaniach płk. Mazguły

W Internecie pojawiło się zdjęcie, na którym widać Ewę Kopacz spożywającą posiłek w ławach sejmowych. Niby nic nagannego, zwłaszcza przy tak długotrwałych obradach. Ale…

Internauci od razu przypomnieli politykom Platformy Obywatelskiej oraz wspierających im mediom i tzw. „autorytetom”, jakim oburzeniem zareagowali na podobne zachowanie prof. Krystyny Pawłowicz.

Zdjęcia, pokazujące posłankę PiS spożywającą sałatkę, wałkowano w mediach tygodniami. Jej zachowanie podawano jako przykład braku kultury osobistej i lekceważenia dla parlamentu. „Poważni” dziennikarze głównych mediów analizowali każdy kęs posłanki.

Tymczasem zdjęć Ewy Kopacz, która urządziła sobie bufet na Sali plenarnej, na próżno szukać w mainstreamowej prasie czy telewizjach. Przeciwnie, przeciwnicy PiS ponownie wzięli za cel posłankę Pawłowicz; w Internecie znaleźć można zdjęcie, na którym Borys Budka z PO prezentuje dziennikarzom tablet z posłanką PiS uchwyconą na spożywaniu kanapki podczas obrad komisji sprawiedliwości.

Warto przeczytać: Zbezczeszczono grób rodziców poseł Krystyny Pawłowicz

Podziel się