Szukaj

Oława: Dwóch Polaków brutalnie pobitych przez Ukraińców. W ciężkim stanie trafili do szpitala

21-08-2018 01:26
Flaga ukraińska
Podziel się

W Oławie, na Dolnych Śląsku w przeciągu jednej doby doszło do dwóch ciężkich pobić Polaków – informuje lokalny portal olawa24.pl. Sprawcami byli obywatele Ukrainy. Powód brutalnych ataków szokuje - w obu przypadkach Polacy zostali pobici, ponieważ poprosili o ciszę.

Do pierwszego pobicia doszło ok. godz. 1.00 w nocy z soboty na niedzielę 5 sierpnia na ulicy Strzelnej. Mieszkaniec Oławy chciał uciszyć hałasujących Ukraińców ze względu na śpiące roczne dziecko. W odpowiedzi został pobity przez grupę mężczyzn. Zdarzenie miało miejsce na moście. 30-letni Polak uderzył głową w barierkę mostu, potem o krawężnik. Stracił przytomność. Po zabraniu do szpitala stwierdzono krwiaka w głowie. Mężczyzna ma problemy z wymową.

Koniecznie przeczytaj: Wstrzymane loty, zniszczony terminal. Dwóch raperów pobiło się na lotnisku w Paryżu [wideo]

Czytaj też: Skandal w kościele w Białymstoku. Dwóch mężczyzn rozebrało się w czasie Mszy św. i zaatakowało księży

Drugi pobicie miało miejsce kolejnego dnia na stacji paliw przy ul. Wiejskiej między godz. 22.00 a 23:00. 34-letni mieszkaniec Oławy, który przyjechał rowerem został poproszony przez ekspedientkę o uciszenie trzech awanturujących się Ukraińców. Pomoc zaoferował także taksówkarz.

Niestety apel o zachowanie spokoju spotkał się z agresywną reakcją. 34-latek został dotkliwie pobity.

Przed 23:00 przyjechał rowerem na stację mój narzeczony. On wraz z pracownikiem i taksówkarzem chcieli uspokoić trzech Ukraińców. Dostał z pięści w twarz i się przewrócił, od jednego z mężczyzn otrzymał groźby o tym, że go zabije

- powiedziała cytowana przez portal olawa24.pl narzeczona pobitego mężczyzny.

Polak w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie stwierdzono pękniętą śledzionę i krwiaka. Mężczyzna nie mógł się poruszać i jeść, miał problemy z oddychaniem. W przypadku pęknięcia krwiaka konieczna będzie operacja.

Jak informuje portal, sprawca tego pobicia, 23-letni obywatel Ukrainy przebywający czasowo na terenie powiatu oławskiego, został zatrzymany przez policję i osadzony w areszcie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Warto przeczytać: Włochy: Imigranci brutalnie zaatakowali policjanta. Mężczyzna cudem uniknął śmierci [foto]

Podziel się