Szukaj

Ogórek ostro o Michniku: „On szkodzi Polsce”. „Cieszę się, że rozdział pt. Adam Michnik dobiega końca”

14-10-2016 10:29
Magdalena Ogórek, historyk, marzec 2015 Fot. Stiopa / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Magdalena Ogórek, historyk i była kandydatka lewicy na prezydenta, w wywiadzie dla radia RMF FM oceniła aktualną sytuację polityczną w kraju. Stwierdziła m.in., że obecny przekaz medialny jest manipulowany, jako przykład podała sposób cytowania ostatnich wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Historyk odniosła się zwłaszcza do działalności Adama Michnika.

Kandydatka SLD na prezydenta została na antenie radia RMF FM zapytana o opinię na temat ostatniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, która skończyła się manifestacją feministek pod jego domem w czwartek (więcej na ten temat tutaj: „Czarny protest” pod domem Jarosława Kaczyńskiego)

Ogórek stwierdziła, że słowa prezesa PiS były ostatnio mocno wypaczane przez media i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca:

Koniecznie przeczytaj: Magdalena Ogórek poprowadzi program na antenie TVP

Czytaj też: „Czarny protest” pod domem Jarosława Kaczyńskiego

(...) to, co robi się z cytatami Jarosława Kaczyńskiego, to jest po prostu skandal i to, co wydarzyło się wczoraj, to też jest skandal.

Magdalena Ogórek dodała też, że kobiety protestowały, bo „wmówiono im, że ich prawa są zagrożone, a tak nigdy nie było”.

Czy pan spotkał gdzieś przekaz, że Jarosław Kaczyński głosował, aby obydwa projekty zostały skierowane do komisji? Media, którym nie pasowała taka narracja, zupełnie to ominęły – dodała.

Historyk podkreśliła, że część mediów manipuluje przekazem i tworzy rzeczywistość, której nie ma:

Przecież, powiedzmy sobie szczerze, mamy do czynienia z sytuacją, kiedy część przekazu przez część mediów jest manipulowana i wmawia się Polakom zupełnie inną rzeczywistość, w takiej Polsce w tej chwili funkcjonujemy.

Była polityk ostro skrytykowała zwłaszcza manipulacje w „Gazecie Wyborczej”. Ogórek wskazała na ostatnie okładki i artykuły w GW, które mocno podsycały gorącą atmosferę polityczną i wzywały do organizacji protestów. Dodała też, że cieszy się, że kończą się czasy, kiedy to Adam Michnik, redaktor tej gazety, mówił ludziom, co mają myśleć:

Bardzo się cieszę, że rozdział pod tytułem Adam Michnik, dobiega w Polsce końca. Moim obowiązkiem jest mówienie, kto szkodzi Polsce. I Adam Michnik szkodził Polsce.

Warto przeczytać: Cejrowski skrytykował na Facebooku „czarny protest”. Odzew internautów rekordowy!

Podziel się