Szukaj

Magdalena Ogórek ostro do Wiesława Dębskiego. Spięcie na antenie [WIDEO]

28-05-2017 17:20
Magdalena Ogórek, historyk, marzec 2015 Fot. Stiopa / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Podczas dyskusji na temat muzułmańskiego terroryzmu w Europie doszło do ostrego spięcia pomiędzy Magdaleną Ogórek i Wiesławem Dębskim. Była kandydatka na prezydenta w ostrych słowach odniosła się do niewybrednych przytyków lewicowego publicysty.

Rozmowa toczyła się w audycji „Tydzień kontra tydzień” na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Ogórek oceniła, że zamach w Manchesterze to kolejny dowód na fiasko polityki multikulti.

Moim zdaniem legła w gruzach. Politycy europejscy stoją teraz z założonymi rękoma i nie mogą znaleźć recepty na to, co się dzieje. Każde mówienie o asymilacji jest błędne. Jeżeli ktoś mówi o niej w kontekście muzułmanów i społeczeństw europejskich, to nie ma pojęcia o tej religii. Islam nigdy w życiu nie bierze asymilacji pod uwagę. To cała reszta ma się dostosować do islamu. Europa nie ma recepty na to, jak sobie poradzić z terroryzmem. Wpuściliśmy falę uchodźców, ale nie radzimy sobie z tym zagrożeniem – mówiła.

Koniecznie przeczytaj: Wspólne zdjęcie Miriam Shaded i Magdaleny Ogórek robi furorę w sieci [FOTO]

Czytaj też: Magdalena Ogórek na Dzień Matki o macierzyństwie i modzie na homoseksualizm [WIDEO]

Wiesław Dębski próbował przekonywać, że w ostatnich latach liczba zamachów spadła.

To, co w Polsce obserwujemy w sprawie uchodźców jest nieetyczne i szkodliwe – stwierdził.

Kiedy powiedział, że jego mieszkająca w Szwecji córka, m.in. z powodu poglądów głoszonych przez Ogórek wstydzi się mówić publicznie po polsku, jego rozmówczyni ostro zareagowała. Wcześniej zarzuciła Dębskiemu kłamstwa w sprawie rzekomo rzadszych zamachów.

Proszę o podanie źródła tych danych – mówiła.

Poniżej fragment rozmowy, w którym Magdalena Ogórek „usadza” lewicowego publicystę:

Warto przeczytać: Terroryzm w liczbach: tak wygląda mapa zamachów w Europie

Podziel się