Szukaj

Oficjalna odpowiedź Andrzeja Dudy ws zaproszenia na Marsz Niepodległości

31-10-2016 12:52
Andrzej Duda, prezydent Polski Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Prezydent odniósł się do zaproszenie na Marsz Niepodległości, jakie organizatorzy wydarzenia przesłali mu jakiś czas temu. Andrzej Duda oświadczył, że na razie „brak jest perspektyw” na wspólny marsz. Powodem ma być „rozbieżność stanowisk różnych grup społecznych”.

Prezydent RP Andrzej Duda poinformował, że choć były prowadzone rozmowy na temat organizacji jednego, wspólnego marszu z okazji 11 listopada, który skupiałby różne środowiska, nie zakończyły się one porozumieniem.

Prowadziliśmy różne rozmowy, ale się nie udało. Nic na to nie poradzę. Będzie marszów prawdopodobnie więcej, niż było ich w zeszłym roku. Ja osobiście nad tym boleję, bo chciałbym, żebyśmy poszli w jednym marszu. Ale stanowiska różnych ugrupowań, nawet nie tyle ugrupowań politycznych, które zasiadają w Sejmie, tylko różnych, można powiedzieć, grup społecznych, są tutaj tak rozbieżne, że na razie nie widać perspektywy na to – oświadczył w poniedziałek Andrzej Duda.

Koniecznie przeczytaj: Święto Niepodległości 2016. Zdjęcia naszych czytelników [GALERIA]

Czytaj też: Trasa Marszu Niepodległości 2016

Zapowiedziano, że prezydent 11 listopada weźmie udział w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości w Warszawie i złoży kwiaty przed pomnikami Polaków zasłużonych dla odzyskania niepodległości.

O zaproszeniu prezydenta przez organizatorów Marszu Niepodległości pisaliśmy tutaj: Czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Marszu Niepodległości?

Marsz Niepodległości, organizowany przez środowiska patriotyczne i narodowe wystartuje o godz. 14.00 spod ronda Dmowskiego. Poza tym w stolicy przejdą dwa inne marsze. Więcej szczegółów tutaj: Znamy trasy wszystkich marszów, które przejdą 11 listopada. KOD ma powody do zmartwień.

Warto przeczytać: Niesamowite zaproszenie na Marsz Niepodległości 2016 [WIDEO]

Podziel się