Szukaj

W warszawskim kościele odprawiono Mszę św. za Korę. Ksiądz… zagrał jej utwór. Internauci podzieleni [wideo]

29-07-2018 21:16
Msza za Korę Fot. Msza za Korę / Facebook
Podziel się

W niedzielę w kościele parafialnym Bł. E. Detkensa na warszawskich Bielanach odprawiono nietypową Mszę św. za zmarłą w sobotę Korę Jackowską. Na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym widać, jak ksiądz gra przebój artystki, a w tle słychać rozbrzmiewający z głośników jej głos.

Podczas mszy w warszawskim kościele w Lasu Bielańskim wierni mogli usłyszeć „Krakowski spleen” Maanamu. W ramach akompaniamentu ksiądz zagrał na suzafonie, a towarzyszący mu mężczyzna na bębnach.

Nagranie cieszy się sporą popularnością w sieci i ma już na Facebooku ponad 80 tys. wyświetleń.

Większości komentujących spodobała się inicjatywa księdza.

Niektórzy jednak mieli inne zdanie na ten temat. Część internautów uznała, że Kościół nie jest najlepszym miejscem na oddawanie hołdu osobie, która sprzeciwiała się jego nauce.

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Borek o ostatnich porażkach Legii Warszawa. „Problemy to mają bezrobotni z piątką dzieci” [wideo]

Czytaj też: Legia Warszawa znowu zostanie ukarana przez UEFA? Chodzi o oprawę, która pojawiła się na stadionie [wideo]

Po śmierci Kory cytowano m.in. jej słowa o aborcji:

Kiedy Polki wyszły na ulice przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej, Kora mówiła: "Jeśli kobieta chce usunąć ciążę, to ma do tego pełne prawo. Jestem za całkowitą aborcją na życzenie. Niezależnie od tego, czy kobieta jest zgwałcona, czy płód ma dwie główki". Podpisywała listy w sprawie „przywrócenia kobietom prawa do samostanowienia o swoim życiu”

- pisała wczoraj Wirtualna Polska.

Warto przeczytać: Kuriozalna sytuacja w eliminacjach do Ligii Mistrzów: „Legia Warszawa odpadła po walce z klubem, który maluje trawę na zielono” [foto]

Podziel się