Szukaj

Grzegorz Schetyna uderzył w uczestników Marszu Niepodległości. Odpowiedź powstańca warszawskiego powinna go zawstydzić [WIDEO]

24-11-2017 15:15
gen. Jan Podhorski Fot. Tomasz Wachowski / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Platforma Obywatelska, według wszelkich publikowanych sondaży, konsekwentnie tracie swoje poparcie. Jej lider próbuje na wszelki sposób ratować pozycję własnego ugrupowania. Nie mogą więc dziwić kolejne ataki wymierzane w obecny obóz władzy.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas swojej konferencji prasowej zaapelował o zdymisjonowanie całego rządu w związku z skandalicznymi wydarzeniami mającymi miejsce podczas Marszu Niepodległości. Odpowiedzialnością za faszystowski i rasistowski charakter pochodu obarczył obóz obecnej władzy:

To rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenia dla mowy nienawiści, dla takich zachowań, dla agresji i wewnętrznej wojny, dla hołubienia bojówek, które z nacjonalistycznych haseł próbują tworzyć język polityczny. Ten brak reakcji ze strony premier Szydło jest odpowiedzią na tę hańbę i wstyd, który widzieliśmy 11 listopada.

Koniecznie przeczytaj: Marsz Niepodległości 2017. Tłumy ludzi i morze biało-czerwonych flag [Relacja FOTO +WIDEO]

Czytaj też: „O czym milczą media?” Świetny materiał o Marszu Niepodległości pokazuje prawdziwe oblicze patriotyzmu Polaków [WIDEO]

Słowa lidera Platformy Obywatelskiej ocenił właśnie gen. Jan Podhorski, powstaniec warszawski, dowódca plutonu szturmowego w pułku Narodowych Sił Zbrojnych „Sikora” oraz żołnierz kompanii osłonowych batalionu Armii Krajowej „Miłosz”. W komentarzu udzielonym na prośbę portalu wPolityce.pl stwierdził:

Na głupotę nic się nie poradzi. Gdybym mógł, dałbym mu laską w głowę. W Warszawie w dawnych czasach, stróż miał prawo niektórych lokatorów rąbnąć w głowę, żeby dobrze się zachowywali. Czasami pomagało. Bardzo dobrze na kłamstwa Grzegorza Schetyny odpowiedział marszałek Ryszard Terlecki i rzecznik PiS Beata Mazurek. Teraz PO przykleja wszystko PiS-owi, ale pochód przeszedł bez awantur.

Pojawiła się dziwna grupa z transparentami. Trudno. W najlepszej rodzinie zdarzają się czarne owce. Ale nie można oceniać wszystkich uczestników marszu przez ich pryzmat. Na zarzuty, że w Marszu Niepodległości uczestniczyła „skrajna prawica” i „faszyści”, zawsze tłumaczę, że jestem jeszcze bardziej radykalny. Ode mnie jest tylko metr do ściany. Ale nikt mi nie powie, że jestem faszystą. Organizatorzy Marszu Niepodległości nie mogą odpowiadać za wszystkich uczestników. Gdyby dziwna grupa została odizolowana na marszu, mogłoby się okazać, że wtedy nie byliby „faszystami”, a Schetyna by ich bronił.

Poniżej nagranie z wystąpienia Grzegorza Schetyny:

 

Warto przeczytać: Opublikowano oficjalny plakat Marszu Niepodległości 2017. Zobacz też oficjalne zaproszenie [FOTO + WIDEO]

Podziel się