Szukaj

Z Kukiz’15 odeszły dwie posłanki. Odejść miał również Rafał Wójcikowski

24-02-2017 11:29
Logo ruchu Kukiz 15
Podziel się

Jak poinformował Jakub Kulesza, rzecznik Kukiz’15, z ugrupowania odeszły w czwartek dwie posłanki - Magdalena Błeńska oraz Anna Siarkowska. Ruch założony przez Pawła Kukiza będzie miał teraz w Sejmie 33 posłów (pierwotnie było ich 41).

Portal 300polityka.pl pisze, że posłanki, wyjaśniając powody swojego odejścia, mówiły o braku komunikacji w klubie (głównie mając tu na myśli Pawła Kukiza) i brakiem chęci ze strony władz ugrupowania do rozwiązywania wewnątrzpartyjnych konfliktów.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w mediach pojawiły się doniesienia o ostrym sporze Błeńskiej z innymi członkami Kukiz’15. Posłanka miała otrzymywać pogróżki od posła Pawła Kobylarza.

Koniecznie przeczytaj: Kukiz zbulwersowany zachowaniem dyrektora biura poselskiego. „Wstrętne. Ukarałbym go znacznie surowiej. Do pudła!”

Czytaj też: Posłowie Kukiz 15 apelują do PiS w sprawie polityki wobec Ukrainy [WIDEO]

Z kolei Siarkowska razem z posłem Wójcikowskim jako jedyni z klubu Kukiz’15 wzięli udział w głosowaniu w sali kolumnowej 16 grudnia, co miało wywołać konflikt z liderem ugrupowania. Tym doniesieniom zaprzeczał dzisiaj Paweł Kukiz, który powiedział, że „choć były naciski też ze strony klubu, by upomnieć posłankę, to on jednak stanowczo się temu sprzeciwiał”.

Według 300polityka.pl decyzja o odejściu posłanek miała również związek z planami powołania przez Pawła Kukiza fundacji im. ś.p. Rafała Wójcikowskiego.

Błeńska powiedziała Telewizji Republika, że wraz z nią i Siarkowską klub miał opuścić również Rafał Wójcikowski. Posłanka zaznaczyła, że wszystkim zależało na realizowaniu ich republikańskich, wolnorynkowych i konserwatywnych postulatów, które są bardziej sprecyzowane niż w przypadku klubu Kukiz’15 jako ugrupowania, które stanowi mieszankę różnych koncepcji.

Siarkowska zajmowała się sprawami bezpieczeństwa i wojskowości, Błeńska kwestiami związanymi z prawem budowlanym i infrastrukturą.

Warto przeczytać: Paweł Kukiz: „Wśród Żołnierzy Wyklętych byli bandyci”

Podziel się