Szukaj

Obywatele RP i KOD prowokowali policję przed Sejmem. Funkcjonariusze opublikowali wymowne nagranie [WIDEO]

24-11-2017 01:53
Prowokacja zwolenników opozycji pod Sejmem Fot. Polsa Policja / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Środowe protesty przed Sejmem „w obronie wolnych sądów” okazały się frekwencyjną klapą. Zwolennicy opozycji robili więc, co mogli, aby udowodnić, że są prześladowani przez „reżim”. Uznali, że może przynajmniej uda im się sprowokować policję.

Na profilu Polskiej Policji na Twitterze zamieszczono nagranie zarejestrowane w środę podczas protestu opozycji przed Sejmem. Opatrzono je krótkim komentarzem.

Policjanci jak zawsze wzorowo wypełniają swoje obowiązki niezależnie od tego, kogo protest ochraniają. Niektórzy chyba tego nie rozumieją. Wobec m. in. takich prowokacji brawa za cierpliwość dla policjantów i podziękowania za ciężką i jak widać, nie zawsze wdzięczną służbę – czytamy w opisie nagrania.

Koniecznie przeczytaj: Obywatele RP chcieli zrobić zadymę i zakłócić Marsz Niepodległości. Nie wyszło. Do akcji wkroczyła policja [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Niebywała agresja protestujących pod Sejmem. Pozowali na ofiary, a tymczasem… ranny policjant trafił do szpitala [WIDEO + FOTO]

Na poniższym filmie widać, że protestujący Obywatele RP i członkowie KOD-u zachowują się karygodnie. Kolejne osoby wieszają się na barierkach, nie reagując na wyraźnie prośby policjantów o zaprzestanie tych akrobacji. Niektórzy wdają się również w prowokujące dyskusje z policjantami.

Internauci komentując nagranie, w większości przyznali rację policji. Wyrazili swoje uznanie dla funkcjonariuszy za ich ogromną cierpliwość, którą musieli się wykazać w obliczu tak niepoważnego zachowania ze strony protestujących.

Poniżej inne nagranie w lepszej jakości pokazujące całą sytuację:

Warto przeczytać: Poseł Nowoczesnej zdradza, jak prześladuje „reżim”. Dziennikarz ledwie dotrwał do końca wywiadu [WIDEO]

Podziel się