Szukaj

Obywatele RP chcieli zrobić zadymę i zakłócić Marsz Niepodległości. Nie wyszło. Do akcji wkroczyła policja [FOTO + WIDEO]

11-11-2017 19:38
Zatrzymany Obywatel RP Fot. PikuśPOL / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Składająca się z kilkudziesięciu osób grupa z Obywateli RP usiłowała zakłócić Marsz Niepodległości. Do akcji wkroczyła jednak policja, która siłą rozwiązała nielegalne zgromadzenie.

Obywatele RP ustawili się na trasie przemarszu jeszcze przed startem patriotycznej manifestacji. Organizatorzy Marszu Niepodległości od razu zawiadomili policję. Służby, które przyjechały na miejsce uznały zgromadzenie zwolenników opozycji za nielegalne. Protestujący zostali siłą usunięci przez funkcjonariuszy i doprowadzeniu do radiowozu. Interwencję podjęto wobec 40-50 osób. Wśród nich był dziennikarz „Polityki Piotr Pytlakowski.

Koniecznie przeczytaj: Brytyjczyk nakręcił reportaż o obchodach 11 listopada. Ostre starcie z Antifą i zachwyty nad Marszem Niepodległości [WIDEO]

Czytaj też: Marsz Niepodległości 2017. Tłumy ludzi i morze biało-czerwonych flag [Relacja FOTO +WIDEO]

Jak poinformowała policja osoby te nie zostały zatrzymane, a jedynie doprowadzone na komendę.

Na tę chwilę ok. 20 osób. Mamy tu do czynienia z blokowaniem legalnego zgromadzenia oraz nieopuszczeniem terenu na żądanie organizatora manifestacji. Grozi za to grzywna lub ograniczenie wolności – tłumaczył kom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji, z którym rozmawiała „Wirtualna Polska”.

Warto przeczytać: Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017. Zobacz pierwszy spot promujący wydarzenie [WIDEO]

Podziel się