Szukaj

Będą zamieszki? Obywatele RP chcą blokować miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. „Tak, podżegamy do przestępstwa”

09-12-2016 22:36
Jarosław Kaczyński w czarnym garniturze Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jutro w Warszawie odbędzie się 80. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. „Obywatele RP” zapowiedzieli, że zamierzają zablokować to wydarzenie, nawet jeżeli będą musieli złamać prawo. Zwolennicy PiS-u są oburzeni, niektórzy wzywają na pomoc kibiców Legii.

Paweł Kasprzak z ruchu „Obywatele RP” w czasie rozmowy w radiu RMF FM stwierdził, że jest pewien, że 10 grudnia na Krakowskim Przedmieściu dojdzie do przepychanek. Działacz zapowiedział, że ma zamiar łamać prawo, podobnie jak w latach 70, kiedy protestował przeciwko komunistycznej władzy. Tak, to jest podżeganie do przestępstwa – przyznał, twierdząc przy tym, że nie ma różnicy między tym, co robi teraz, a co robił za PRL-u. Zapowiedział też, że „zdejmie krzyż” (z miejsca w którym powstaje „ołtarzyk smoleński”), dodał też, że nie ma szacunku, do osób, które uczestniczą w obchodach miesięcznic katastrofy smoleńskiej.

Koniecznie przeczytaj: Partia Korwina krytykuje PiS za niszczenie gospodarki [WIDEO]

Czytaj też: Gliński przeprasza za materiał wyemitowany w „Wiadomościach”. Rzeczniczka PiS ustawia go do pionu

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, Tomasz Sakiewicz wezwał sympatyków PiS-u do tłumnego przybycia na Krakowskie Przedmieście, twierdząc, że może dojść do tego, że ktoś „poturbuje” Kaczyńskiego i „ukradnie wszystkie oznaki religijne”.

Apeluje do wszystkich, którzy od 6 lat stawiają się na Krakowskim Przedmieściu, a nawet, jeśli ostatnio ich nie było, by 10 grudnia byli tam od rana. Chodzi o to, żeby ta banda UB-eków teraz pozbawiona emerytur chce walczyć o przywileje, które im odebrano. Mają pomysł, aby poturbować Jarosława Kaczyńskiego, nie dopuścić wdów smoleńskich pod krzyż, a być może ukraść nawet wszystkie oznaki religijne. Chcą po prostu zrobić to, co robiła przez 5 lat po Smoleńsku ekipa Tuska i Hanny Gronkiewicz-Waltz – mówił Sakiewicz.

Co ciekawe, sytuacja wydaje się być na tyle zaogniona, że niektórzy zwolennicy PiS-u proszą o wsparcie kibiców Legii.

Na Twitterze sporą popularność zdobył poniższy wpis:

Kochani kibice Legii. Kibicowałem Wam z całego serca. Teraz proszę o pomoc. 10.12. SBeckie żule chcą zakłócić.

Konto smok05 jest obserwowane m.in. przez prezydenta Andrzeja Dudę i Jacka Kurskiego.

Policja zapewnia z kolei, że do żadnych zamieszek nie dopouści i będzie pilnować bezpieczeństwa na Krakowskim Przedmieściu.

Warto przeczytać: Tomasz Sommer: PiS życzył i życzy Trumpowi klęski. Bo wprowadzenie w życie choćby części jego programu to dla polskiej partii władzy śmiertelne zagrożenie

Podziel się