Szukaj

„Obywatel Szwecji” zatrzymany przez policję w Gdańsku. Wydano za nim europejski nakaz aresztowania

14-04-2017 14:35
Qayyuma S.
Podziel się

Szwecja kojarzy się ostatnio przeważnie z gwałtami i aktami wandalizmu, popełnianymi zazwyczaj przez imigrantów pochodzących z krajów muzułmańskich. Tym razem „obywatel Szwecji” o bliskowschodnim wyglądzie został zatrzymany przez polską policję z zupełnie innego powodu.

Policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku zatrzymali 40-letniego Qayyuma S., który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

Imigrant posiadający szwedzki paszport ścigany był przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości po tym, jak dopuścił się przestępstw podatkowych i bankowych na dużą skalę. Tylko w 2011 roku oszukał szwedzką skarbówkę na kwotę ponad 7,5 mln euro. Mężczyzna między innymi nie rejestrował prowadzonej działalności księgowej, dzięki czemu unikał płacenia podatków. Wobec zatrzymanego wszczęto procedurę ekstradycyjną. Grozi mu co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

Koniecznie przeczytaj: Obywatel Szwecji zaatakował dwóch mężczyzn w szpitalu w Kościerzynie

Czytaj też: Premier Szwecji po zamachu w Sztokholmie... popłakał się

Warto przeczytać: Imigrant z Somalii zgwałcił 80-latkę. Po wyjściu z więzienia zrobił sobie zdjęcie z premierem Szwecji [WIDEO]

Podziel się