Szukaj

Obywatel Szwecji zaatakował dwóch mężczyzn w szpitalu w Kościerzynie

04-04-2017 13:06
Samochód polskiej policji Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W poniedziałek 42-letni obywatel Szwecji po wejściu do szpitala w Kościerzynie brutalnie zaatakował dwóch znajdujących się tam mężczyzn. Sprawę wyjaśnia policja.

Napastnik, używając metalowego klucza do kół i ostrego narzędzia, zaatakował dwóch pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie (woj. pomorskie) w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Policja otrzymała wezwanie ok. godz. 17.40.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali personel szpitala, który obezwładniał mężczyznę. Napastnikiem okazał się 42-letni obywatel Szwecji, który od kilku dni mieszkał na terenie powiatu kościerskiego – powiedział rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, który rozmawiał z dziennikarzem Fakt24.pl.

Koniecznie przeczytaj: Wypowiedź szwedzkiej minister pokazuje, dlaczego atak terrorystyczny był tylko kwestią czasu [WIDEO]

Czytaj też: Premier Szwecji po zamachu w Sztokholmie... popłakał się

Obywatel Szwecji najpierw podszedł na korytarzu szpitala do 38-letniego mężczyzny i zadał mu kilka ciosów kluczem do kół, później skierował się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie zranił w głowę ostrym narzędziem 62-letniego mieszkańca Kościerzyny.

Poszkodowane osoby są na obserwacji lekarskiej, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnik został przewieziony na izbę wytrzeźwień, jednak nie stwierdzono w jego krwi alkoholu. Sprawdzane jest obecnie, czy obywatel Szwecji nie był pod wpływem środków odurzających. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. Napastnik ma zostać przesłuchany w obecności tłumacza.

Nie są znane dokładne motywy działania obywatela Szwecji, jednak, jak powiedział lekarz dyżurny SOR Bartosz Morawiec, „napastnik próbował tłumaczyć, że podejrzewał, że dziecko kobiety, z którą on jest, było molestowane seksualnie przez jego sąsiadów”.

Był prawdopodobnie pod wpływem jakichś środków odurzających, być może była to ostra psychoza, jak rozmawialiśmy z lekarzem z oddziału psychiatrycznego. I w takim amoku ten mężczyzna działał. Jego ofiary były przypadkowe – dodał lekarz.

Był agresywny, szarpał się. Myślę, że mogłyby być zaatakowane następne osoby. Ten człowiek dopiero po paru godzinach, gdy został przywieziony przez policję na pobranie krwi, zaczął zachowywać się racjonalnie – powiedział Morawiec.

Warto przeczytać: Krwawy atak w centrum Brukseli w czasie referendum. Ofiarami przeciwnicy Erdogana [FOTO+WIDEO]

Podziel się