Szukaj

Turek próbował zgwałcić Polkę w centrum Warszawy. Krzyczał „J***ć Polaków”

26-01-2017 17:33
Niemiec zatrzymany w Warszawie Fot. policja.waw.pl
Podziel się

Warszawska policja aresztowała 32-letniego obywatela Niemiec, który na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie atakował napotkane kobiety i wykrzykiwał obraźliwe hasła pod adresem Polaków. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna pochodzi z Turcji.

Śródmiejscy policjanci zatrzymali 32-letniego obywatela Niemiec podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej, doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej i publiczne znieważenie narodu polskiego. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności – brzmi komunikat stołecznej policji zamieszczony na stronie policja.waw.pl.

Fakt.pl podaje, że obywatel Niemiec z pochodzenia jest Turkiem. Serwis pisze też, że zatrzymany obcokrajowiec miał krzyczeć „j***ć Polaków” i „Polacy to rasiści”.

Koniecznie przeczytaj: Wpadka Amerykanów. Zamiast aktualnego hymnu Niemiec odśpiewano jego… nazistowską wersję [WIDEO]

Czytaj też: KOD w ekstazie po przejeździe Merkel. „To był dla nas szok”. Zaprosili też kanclerz Niemiec... do „Puczepy” [WIDEO]

Stołeczna policja podaje, że do zdarzenia doszło wieczorem w ubiegłą niedzielę na Krakowskim Przedmieściu. Obcokrajowiec pchnął dwie starsze kobiety, które upadły na chodnik. Zaatakował również młodą Polkę, którą przyparł do muru, dopuszczając się na niej ataku na tle seksualnym. Ponadto wykrzykiwał łamaną polszczyzną wulgarne i obraźliwe słowa pod adresem Polaków.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Policja podała, że badanie trzeźwości wykazało, że obywatel Niemiec miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Turek usłyszał już zarzuty. Dotyczą „naruszenia nietykalności cielesnej, doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej i publicznego znieważenia narodu polskiego”. Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grożą mu 3 lata więzienia.

Policja prosi osoby zaatakowane przez zatrzymanego o zgłoszenie się w siedzibie jednostki policji przy ulicy Wilczej 21.

Warto przeczytać: Syryjski imigrant, który zadźgał Polkę w ciąży znalazł sposób, aby uniknąć wysokiej kary. Twierdzi, że był… nieletni

Podziel się