Szukaj

Brutalny atak w pociągu Intercity. Obywatel Niemiec pobił dwie Polki, jedną z nich dusił

23-01-2019 22:59
Straż Ochrony Kolei Fot. Wirtualna Polska / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21 stycznia późnym wieczorem w pociągu relacji Berlin-Wiedeń. Skład obsługiwany w Polsce przez PKP Intercity ok. godz. 21.00 wyruszył ze stacji w Rzeplinie. Podczas sprawdzania biletów została zaatakowana polska kierowniczka pociągu.

Obywatel Niemiec rzucił się nagle na kobietę i zaczął ją dusić. Kierowniczce chciała pomóc konduktorka, ale została uderzona w głowę i odepchnięta. Agresywny mężczyzna po ataku zamknął się w toalecie.

Interweniowała Straż Ochrony Kolei, która weszła do pociągu na następnej stacji w Czerwieńsku. Funkcjonariusze próbowali negocjować ze sprawcą napaści, ale nie było z jego strony reakcji. W końcu zdecydowano się sforsować drzwi. Agresywny mężczyzna rzucił się na SOK-istów, ale został szybko obezwładniony.

Koniecznie przeczytaj: Ksiądz Roman Kneblewski wypił piwo w pociągu. Anonimowa osoba złożyła donos do kurii [wideo]

Czytaj też: Nazywał Polaków „g*wnem”, a siebie „hitlerowcem”. Niemiec Hans G. skazany [foto+wideo]

Obywatela Niemiec przekazano do dyspozycji policjantów z KMP w Zielnej Górze.

Poszkodowane konduktorki odmówiły pomocy medycznej i kontynuowały pracę. Kobiety mają przejść badania i zostać przesłuchane.

Warto przeczytać: 50-letni Niemiec wjechał w Sylwestra w grupę imigrantów. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie [wideo]

Podziel się