Szukaj

Brutalny atak w pociągu Intercity. Obywatel Niemiec pobił dwie Polki, jedną z nich dusił

23-01-2019 22:59
Straż Ochrony Kolei Fot. Wirtualna Polska / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 21 stycznia późnym wieczorem w pociągu relacji Berlin-Wiedeń. Skład obsługiwany w Polsce przez PKP Intercity ok. godz. 21.00 wyruszył ze stacji w Rzeplinie. Podczas sprawdzania biletów została zaatakowana polska kierowniczka pociągu.

Obywatel Niemiec rzucił się nagle na kobietę i zaczął ją dusić. Kierowniczce chciała pomóc konduktorka, ale została uderzona w głowę i odepchnięta. Agresywny mężczyzna po ataku zamknął się w toalecie.

Interweniowała Straż Ochrony Kolei, która weszła do pociągu na następnej stacji w Czerwieńsku. Funkcjonariusze próbowali negocjować ze sprawcą napaści, ale nie było z jego strony reakcji. W końcu zdecydowano się sforsować drzwi. Agresywny mężczyzna rzucił się na SOK-istów, ale został szybko obezwładniony.

Koniecznie przeczytaj: W Niemczech powstaje Polska Partia Niemiec. Jej założenie ma związek z obecną sytuacją polityczną w naszym kraju [FOTO]

Czytaj też: Turek próbował zgwałcić Polkę w centrum Warszawy. Krzyczał „J***ć Polaków”

Obywatela Niemiec przekazano do dyspozycji policjantów z KMP w Zielnej Górze.

Poszkodowane konduktorki odmówiły pomocy medycznej i kontynuowały pracę. Kobiety mają przejść badania i zostać przesłuchane.

Warto przeczytać: Wpadka Amerykanów. Zamiast aktualnego hymnu Niemiec odśpiewano jego… nazistowską wersję [WIDEO]

Podziel się