Szukaj

Obdarł ze skóry młodą dziewczynę i zrobił z niej ubranie. Potwór z Krakowa zatrzymany! [WIDEO]

05-10-2017 14:30
Zatrzymanie podejrzanego o morderstwo Katarzyny Z. Fot. Radio Kraków / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Po 19 latach śledztwa zatrzymano mężczyznę podejrzanego o morderstwo studentki z Krakowa Katarzyny Z. Sprawa należy do jednych z najgłośniejszych w Polsce ze względu na przerażające szczegóły zbrodni.

W toku śledztwa ustalono, że z ciała ofiary celowo zdjęto skórę z tułowia, potem sprawca odciął głowę i kończyny. Katarzyna Z. została zabita w 1998 r., jednak rok później, ze względu na brak dowodów, sprawę umorzono. W 2012 r. wznowiono ją, kiedy pojawiły się nowe metody badawcze, dwa lata później do śledztwa włączyli się m.in. biegli z FBI.

W końcu, po 19 latach udało się zgromadzić materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie podejrzanego Roberta J. 52-letni mieszkaniec Krakowa, nazywany „dziwakiem z Kazimierza”, znał ofiarę, trenował sztuki walki, pracował w prosektorium, gdzie mógł nauczyć się cięcia skóry. Dodatkowo, w jego profilu psychologicznym biegli wskazywali sadyzm oraz skłonności do nękania kobiet. Policjanci zatrzymali go po liście od jego kolegi.

Koniecznie przeczytaj: Zaskakujący finał aresztowania. Zatrzymany mężczyzna wybił szybę w policyjnym radiowozie. „Mówiłem, że się duszę!” [WIDEO]

Czytaj też: Pedofil został zatrzymany przez Brytyjczyków. Ze strachu przed więzieniem zaczął… błagać o litość [WIDEO]

Specjalista z Portugalii w toku śledztwa potwierdził, że ofiara była torturowana przed śmiercią. Onet.pl, który, wspólnie z Radiem Kraków prowadzi od 2016 r. własne śledztwo w sprawie, pisze, że podejrzany w 1998 roku miał zawieźć Kasię Z. do domku na obrzeżach miasta. Tam związał dziewczynę, wykorzystał ją seksualnie i pobił (ślady wskazują, że zrobiła to osoba trenująca sztuki walki). Prawdopodobne jest, że zamordowana studentka w momencie obrywania ze skóry jeszcze żyła.

Podejrzany został doprowadzony dzisiał na przesłuchanie.

Warto przeczytać: Łowcy pedofilów złapali muzułmanina, który molestował 14-latkę. „Zabiorę cię do Syrii, będziesz moją żoną” [WIDEO]

Podziel się