Szukaj

Były prezydent Siedlec został zaatakowany przez nożownika. „Rany zagrażały jego życiu” [wideo]

01-04-2019 13:47
Wojciech Kudelski Fot. Siedlce zwiedzanie / You Tube / YouTube
Podziel się

Jak podało Polskie Radio RDC, były prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski dziś rano został zaatakowany przed swoim domem, prawdopodobnie gdy wracał z kościoła. Policja potwierdziła, że polityka zaatakował nożownik. Rany, które mu zadano bezpośrednio zagrażały jego życiu. Konieczna była natychmiastowa operacja. Obecnie stan działacza PiS powoli się stabilizuje.

Z relacji mediów wynika, że lekarze, którzy przyjęli polityka do szpitala ocenili, iż jego stan jest ciężki i pacjent wymaga operacji. Po jej przeprowadzeniu stan Wojciecha Kudelskiego zaczął się powoli stabilizować.

Jak poinformował Mariusz Mioduski, zastępca dyrektora do spraw medycznych szpitala wojewódzkiego w Siedlcach, były prezydent Siedlec znajdował się w stanie zagrożenia życia. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że napastnik bez słowa zaatakował Kudelskiego nożem. Sprawca celował w serce. Zadał cios pod żebra, a ostrze, które skierowane było do góry, uszkodziło również tętnicę.

Koniecznie przeczytaj: Prawo i Sprawiedliwość może pozbawić pierwszego Polaka w kosmosie stopnia generalskiego. Niewykluczone, że na drodze stanie Andrzej Duda [wideo]

Czytaj też: Kamila Gasiuk-Pihowicz robiła wszystko, aby nie wymówić pełnej nazwy „Prawo i Sprawiedliwość” [WIDEO]

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W roku 2018 nie kandydował w wyborach na prezydenta. W tym samym roku z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat radnego sejmiku mazowieckiego VI kadencji.

Jak przekazał szef MSWiA Joachim Brudziński, policja zatrzymała podejrzanego w tej sprawie.

 

Warto przeczytać: Polityk Platformy Obywatelskiej zdradził, za co należy pochwalić Prawo i Sprawiedliwość. Niespodziewany komplement dla rządu z ust przeciwnika

Podziel się