Szukaj

Nowy sondaż: „Wolność” w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie

14-10-2016 16:30
Sondaż poparcia politycznego październik 2016, Pollster Fot. SuperStacja / superstacja.tv / screen
Podziel się

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego dla „Super Expressu” przez Instytut Pollster do Sejmu weszłoby sześć ugrupowań politycznych, w tym nowa partia Janusza Korwin-Mikkego Wolność (dawniej KORWiN). W najnowszym badaniu opinii publicznej zauważalny jest spadek poparcia dla rządzącego Prawa i Sprawiedliwości.

Największe poparcie ankietowanych uzyskało Prawo i Sprawiedliwość (24%), zaskoczeniem może być natomiast rosnące poparcie Nowoczesnej, która po raz kolejny znalazła się na drugim miejscu w sondażu - ugrupowanie Ryszarda Petru uzyskało 18-procentowe poparcie. Na trzecim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z 13-procentowym wynikiem, na czwartym ruch Kukiz’15 (7%). Do prlamentu według sondażu Pollsteru dostałyby się jeszcze SLD (6%) i partia Wolność (5%). Mandatów w Sejmie nie uzyskałyby natomiast partia Razem (4%) i PSL (2%).

Koniecznie przeczytaj: Nowoczesną popiera co czwarty głosujący? Zaskakujący sondaż dla radia ZET

Czytaj też: Sondaż MB: do Sejmu wchodzi KORWiN i SLD. Zaskoczenie na drugiej pozycji

Badanie przeprowadzono między 10 a 11 października br. na próbie 1083 respondentów.

Z dobrego wyniku partii Wolność, która pod nową nazwą funkcjonuje od niedawna, zadowolony jest m.in. wiceprezes ugrupowania, Przemysław Wipler, który na swoim profilu na Facebooku napisał:

Pierwsze sondaże po zmienia nazwy są najtrudniejsze, dlatego ten przyjąłem z wielką ulgą: partia Wolność nad kreską! Jeśli uwzględnimy fakt, że wyniki wszystkich wskazanych w badaniu partii sumują się do 79% (21% to niezdecydowani, co do zasady nie chodzący finalnie na wybory…), to 5% z 78% „zdecydowanych” stanowi prawie 6,5%! Czyli: żyjemy!

Warto przeczytać: Polacy nie chcą uchodźców – sondaż CBOS

Podziel się