Szukaj

Nowoczesny patriota Petru zachwycony widokiem „biało-czerwonych, europejskich flag” na marszu KOD-u

12-11-2016 00:06
Ryszard Petru przemawia 11 listopada 2016 Fot. Ryszard Petru / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej uczestniczył w piątek 11 listopada w marszu „KOD Niepodległości”. Co prawda frekwencja nie dopisała, ale na marszu pojawiła się sama „śmietanka” polityczna, która „zaszczyciła” uczestników swoimi przemówieniami. Szef Nowoczesnej, mówiąc do „tłumów” i tym razem uraczył słuchaczy ciekawymi spostrzeżeniami.

W marszu KOD-u uczestniczyło kilkaset osób, w porywach do kilku tysięcy w kulminacyjnym momencie pochodu. Choć zwykłych obywateli jak na lekarstwo (zwłaszcza wobec zapowiadanych przez organizatorów 100 tys.), opozycyjna „elita” polityczna nie zawiodła. Pojawili się m.in. Bronisław Komorowski, Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann, Tomasz Siemoniak, Kamila Gasiuk-Pihowicz i oczywiście lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.

Koniecznie przeczytaj: Petru zdruzgotany. Kuchciński zapowiedział głosowanie w Sejmie 13 grudnia dokładnie, w tej samej godzinie, w której rozpoczyna się marsz opozycji [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru krytykuje reformę edukacji i zalicza kolejną wpadkę!

Nie zabrakło oczywiście lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru, który na Polach Mokotowskich wygłosił płomienne przemówienie.

Podnieśmy biało-czerwone flagi, bo to nasze święto jest, zamachajmy nimi. Proszę państwa, to niesamowity widok, biało-czerwone europejskie flagi, uśmiechnięci ludzie. 11 listopada to powinien być dzień, kiedy jesteśmy radośni, optymistyczni, kiedy jesteśmy dla siebie braćmi – mówił.

Jesteśmy tutaj ponad podziałami, by takie święto jak dziś było świętem optymizmu. Za dużo złych rzeczy działo się ostatnio w Polsce, ale zrobimy wszystko by po następnych wyborach parlamentarnych zasypać te wszystkie rowy, które powstały – dodał optymistycznie nastawiony Petru.

Warto przeczytać: Ryszard Petru do Macieja Knapika z TVN: „Dziękuję za pytanie. Tak jak się umówiliśmy” [WIDEO]

Podziel się