Szukaj

Nowoczesna znowu prosi o 10 zł. Kondycja partii coraz gorsza?

03-10-2016 18:19
Strona zachęcająca do wpłat na rzecz Nowoczesnej Fot. Nowoczesna / nowoczesna.org/ / screen
Podziel się

Partia Ryszarda Petru ponownie zaapelowała o wpłacanie pieniędzy na jej konto. Na facebookowym profilu Nowoczesnej pojawił się spot, w którym ugrupowanie przekonuje swoich sympatyków, że już „równowartość jednej kawy może zmienić kraj”. Jak widać, partia Petru, po tym jak straciła miliony przez źle wykonany przelew bankowy, boryka się obecnie z niemałymi problemami finansowymi.

Mimo usilnych prób lansowania przez większość mainstreamowych mediów partii Ryszarda Petru, Nowoczesna w ostatnim czasie nie jest w najlepszej kondycji. Wystąpienia członków tej partii to nieciągnące się pasmo wpadek wizerunkowych, wśród których wystarczy wspomnieć te z ostatnich dni. „Stop dyktaturze kobiet”, wykrzyczane na manifestacji „czarnego protestu” przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus czy wczorajsze wysyłanie chłopców do ginekologa przez Ryszarda Petru (więcej tutaj: „Pojawienie się Nowoczesnej wzniosło debilizm klasy politycznej na wyżyny”) robią już zawrotną karierę w Internecie. Wypowiedzi tego typu, które ośmieszają całą partię, na pewno nie przekładają się na zwiększenie poparcia wyborczego Nowoczesnej.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru krytykuje reformę edukacji i zalicza kolejną wpadkę!

Czytaj też: Nowoczesna straci miliony. Bankowiec Petru nie potrafi zrobić przelewu

Co więcej, stan finansów partii również nie jest najlepszy. Ugrupowanie straciło ostatnio miliony… w wyniku źle wykonanego przelewu bankowego (więcej tutaj: Nowoczesna straci miliony. Bankowiec Petru nie potrafi zrobić przelewu). Nowoczesnej koło nosa przeszło łącznie kilka milinów złotych, których nie otrzyma w ramach subwencji i dotacji wyborczej.

Jak widać problemy finansowe partii są dużo większe, niż można było się spodziewać. Na Facebooku ugrupowania od razu rzuca się w oczy spot zachęcający do wpłacania datków, w którym pojawiają się hasła: „Do walki z PiS potrzeba wsparcia” i „Równowartość jednej kawy może zmienić kraj” (oczywiście chodzi o kawę za 10 zł – widocznie sympatycy Petru tańszej nie kupują). Na koniec spotu pojawia się „oświadczenie” partii, mówiące o tym, że „Nowoczesna od początku istnienia utrzymuje się z wpłat członków i sympatyków” (tutaj warto dodać, że z własnej winy).

Partia, aby zebrać jak najwięcej środków, stworzyła też na swojej oficjalnej stronie internetowej specjalną zakładkę, która dużymi napisami zachęca do konkretnych wpłat. Ciekawe, czy tym razem wszystkie przelewy dojdą na właściwe konto...

Warto przeczytać: Nowoczesna nie płaci rat kredytu zaciągniętego na kampanię wyborczą!

Podziel się