Szukaj

Nowoczesna złamała prawo? Za takie działania grozi grzywna do 100 tys. zł!

12-12-2016 18:31
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Do Zakładów Chemicznych Police SA, które są częścią Grupy Azoty, dotarł mail z prośbą o wsparcie finansowe od ugrupowania Ryszarda Petru – podaje Polskie Radio Szczecin. Prawnicy spółki podkreślają, że takie działania są niezgodne z prawem. Tymczasem lider Nowoczesnej zaprzecza stawianym jego partii zarzutom.

Według ustawy finansowanie partii politycznych przez spółki jest niezgodne z prawem i zagrożone grzywną do 100 tys. zł.

Wiadomość do Zakładów Chemicznych została wysłana przez agencję RP wynajętą przez Nowoczesną. Ryszard Petru twierdzi jednak, że to niemożliwe, gdyż prośby o wsparcie finansowe dla jego partii kierowane są tylko do osób fizycznych. Polityk uważa, że cały incydent stanowi prowokację.

Koniecznie przeczytaj: Nowoczesna przeprasza za zachowanie Scheuring-Wielgus. Tymczasem posłanka uważa, że nie zrobiła nic złego [WIDEO]

Czytaj też: Jakubiak ostro o zachowaniu opozycji w Sejmie [WIDEO]

Nie ma możliwości wspierania partii przez firmy, w związku z tym to nie mógł być mail od nas. Maile wysyłamy tylko do osób fizycznych – przekonywał Petru.

Przypomnijmy, że Nowoczesna od kilku miesięcy aktywnie zbiera datki na swoją działalność. PKW odrzuciła sprawozdanie partii Ryszarda Petru, w wyniku czego ugrupowanie straciło prawo do pobierania dotacji z budżetu.

Warto przeczytać: Poseł Nowoczesnej zacina się na konferencji. Jako jedyny nie miał ściągi... [WIDEO]

Podziel się