Szukaj

Nowoczesną popiera co czwarty głosujący? Zaskakujący sondaż dla radia ZET

11-10-2016 16:51
Posłowie Nowoczesnej w Sejmie, 2015 Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Według sondażu poparcia partii politycznych przeprowadzonego na zlecenie Radia ZET, gdyby wybory do parlamentu odbywały się na początku października br. mandaty zdobyłoby się pięć ugrupowań politycznych. Prawo i Sprawiedliwość nadal na pierwszym miejscu, jednak zaskoczeniem jest duże poparcie partii Ryszarda Petru.

Z badania przeprowadzonego między 7 a 8 października br. przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że partia rządząca cieszy się 29,8-procentowym poparciem. Na drugim miejscu znalazła się Nowoczesna, na którą swój głos oddałby co czwarty ankietowany (24,3 proc.). Do Sejmu weszłyby jeszcze Platforma Obywatelska (16,1 proc.), Kukiz’15 (16,1%) i Polskie Stronnictwo Ludowe (5,1%).

Mandatów nie uzyskałyby SLD (4,7%), partia Razem (3,9%), partia Janusza Korwin-Mikke WOLNOŚĆ (do niedawna KORWiN - 1,6%) i Kongres Nowej Prawicy (1,1%).

Koniecznie przeczytaj: Nowy sondaż: „Wolność” w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie

Czytaj też: Sondaż MB: do Sejmu wchodzi KORWiN i SLD. Zaskoczenie na drugiej pozycji

Dla porównania podajemy ostatni sondaż przeprowadzony przez Millward Brown na zlecenie TVN: Sondaż MB: do Sejmu wchodzi KORWiN i SLD. Zaskoczenie na drugiej pozycji.

Co ciekawe, ten sondaż też wskazywał na rosnące poparcie Nowoczesnej. Trzeba przyznać, że są to dość zaskakujące wyniki, zwłaszcza w kontekście wszystkich ostatnich wpadek z udziałem Ryszarda Petru i innych posłów tej partii.

Warto przeczytać: KORWiN straci subwencję?! PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe partii

Podziel się