Szukaj

Nowoczesna nie płaci rat kredytu zaciągniętego na kampanię wyborczą!

07-10-2016 23:26
Ryszard Petru, Ryszard Petru, listopad 2015 Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Partia Ryszarda Petru ma coraz większe problemy finansowe. Jak donosi Fakt, Nowoczesna nie jest w stanie spłacać kredytu, który zaciągnęła przed wyborami. Przypomnijmy, że z powodu błędów w sprawozdaniu finansowym partia straciła pieniądze z subwencji i na przymusowe „wsparcie” podatników nie ma co liczyć.

Ugrupowanie przez wyborami wzięło 3 mln zł kredytu. Spłacić udało się do tej pory zaledwie jedną trzecią tej sumy – pozostało więc jeszcze 2 mln. Według informacji, jakie uzyskał „Fakt”, Nowoczesna z powodu problemów z realizacją zobowiązań wobec banku musiała podpisać umowę restrukturyzacyjną, dzięki której mogła uzyskać dłuższy okres kredytowania i zacząć płacić niższe raty. Nie wiadomo jednak, jaka jest dokładnie wysokość zaległości wobec baku. Rzeczniczka Nowoczesnej, Joanna Schmidt nie chciała udzielić odpowiedzi dotyczącej tej kwestii. W rozmowie z dziennikarzami „Faktu” powiedziała jedynie, że został podpisany aneks do umowy kredytowej i partia spłaca teraz raty terminowo.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru krytykuje reformę edukacji i zalicza kolejną wpadkę!

Czytaj też: Nowoczesna straci miliony. Bankowiec Petru nie potrafi zrobić przelewu

Lider partii, Ryszard Petru, który jest ponoć „znanym ekonomistą”, ma wyraźne problemy z pozyskaniem środków na funkcjonowanie własnego ugrupowania. Ostatnie miesiące to seria porażek finansowych i jednocześnie wizerunkowych Nowoczesnej. Najbardziej odczuwalna dla partii bez wątpienia była utrata pieniędzy z subwencji i dotacji. Środki przepadły, gdyż ugrupowanie „specjalistów finansowych” i „ekspertów od gospodarki” nie potrafiło poprawnie wykonać przelewu bankowego, w wyniku czego Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe Nowoczesnej, której teraz przepadnie z tytułu subwencji i dotacji należnych za cztery lata aż 22 mln zł.

Nowoczesna próbuje ostatnio pozyskać pieniądze od wyborców na wszelkie możliwe wybory, o datki „stanowiące równowartość kawy”, czyli według cennika partii 10 zł, prosi już na oficjalnej swojej stronie internetowej, na portalach społecznościowych czy ostatnio wysyłając e-maile bezpośrednio do wyborców. Jak można było przewidzieć, i w tym przypadku partia ma problemy, okazało się bowiem, że prowadzona przez klub parlamentarny Nowoczesnej zbiórka pieniędzy jest… nielegalna, więcej na ten temat tutaj: Zbiórka pieniędzy prowadzona przez Nowoczesną nielegalna!

Warto przeczytać: Zbiórka pieniędzy prowadzona przez Nowoczesną nielegalna!

Podziel się