Szukaj

Nowoczesna jest kompletnie spłukana? Lubnauer przyznaje: „Ryszard Petru zostawił pustą kasę”. Bezcenna riposta Mazurka [WIDEO]

21-12-2017 01:48
Katarzyna Lubnauer, Robert Mazurek Fot. Fakty RMF FM / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Przewodnicząca Nowoczesnej, która była w środę gościem „Porannej rozmowy” radia RMF FM, przyznała, że partia ma nadal poważne problemy finansowe. Katarzyna Lubnauer nie ukrywała nawet, kogo wini za taki stan rzeczny.

Płacimy swoje zobowiązania na bieżąco, aczkolwiek muszę przyznać, że Ryszard Petru zostawił pustą kasę – oświadczyła nowa przewodnicząca partii.

Jak przystało na ekonomistę – ironicznie podsumował prowadzący rozmowę Robert Mazurek.

Ale wie Pan, ja jestem matematykiem i staram się to ogarnąć. Myślę, że będzie dobrze – odpowiedziała Lubnauer.

Ale to jest jakiś paradoks, że partia założona przez ekonomistów może być pierwszą, która ogłosi bankructwo – zauważył Mazurek.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru nie jest już szefem Nowoczesnej. Wewnątrzpartyjne wybory wygrała Katarzyna Lubnauer [FOTO]

Czytaj też: Ryszard Petru zdradził, jak załatwiał pieniądze dla Nowoczesnej: „Dzwoniłem do różnych ludzi z prośbą o wpłatę 1 tys. czy 5 tys. zł i jakoś się udawało”

Nowoczesna nie ogłosi bankructwa. Staramy się działać dzięki naszym sympatykom. Do tej pory nie mieliśmy żadnych problemów – zapewniała polityk.

Nawet Joanna Scheuring-Wielgus, której nie podejrzewałem, że zna się na pieniądzach, mówi, że kasa jest pusta i że Ryszard przynosił pieniądze, a pani ich nie przyniesie – dociekał dalej dziennikarz.

Pieniądze, jeżeli już, to dawali nam w ramach ustawy o partiach politycznych nasi sympatycy, nasi wyborcy. Bardzo ich za to cenimy. Jeżeli mogę, to każdego chciałabym poprosić, żeby nas wsparł – zapaelowała Lubnauer.

Problemy Nowoczesnej zaczęły się w 2016 r., kiedy partia w wyniku odrzuconego przez PKW sprawozdania straciła milionowe subwencje z budżetu.

Mocne słowa Katarzyny Lubnauer jasno wskazują, że w nowa szefowa ma za złe Ryszardowi Petru doprowadzenie finansów partii do ruiny.

Zresztą konflikt w Nowoczesnej i bez tego widać na pierwszy rzut oka. Wymowna sytuacja miała miejsce w czasie jednej z ostatnich konferencji partii, kiedy Ryszard Petru zagłuszył Kamilę Gasiuk-Pihowicz. Więcej tutaj: Komiczna sytuacja na konferencji Nowoczesnej. Petru chciał pokazać swoją dominację? Wymowne miny Lubnauer i Gasiuk-Pihowicz [WIDEO]

Fragmenty rozmowy dotyczący finansów Nowoczesnej:

Tutaj cały wywiad:

Warto przeczytać: Komiczna sytuacja na konferencji Nowoczesnej. Petru chciał pokazać swoją dominację? Wymowne miny Lubnauer i Gasiuk-Pihowicz [WIDEO]

Podziel się