Szukaj

Sensacyjne ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej: „Przeprowadzone badania wykazały obecność materiałów wybuchowych”

06-06-2018 17:45
Wrak Tu-154, Smoleńsk Fot. OTRS member / wikimedia.org / CC BY-SA 2.5
Podziel się

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, podkomisja smoleńska ustaliła, że na zarówno na szczątkach samolotu, jak i ciele jednej z ofiar obecne były ślady materiałów wybuchowych. Ponadto eksperci doszli do wniosku, iż w glebie, w którą uderzył TU-154M nie było ładunków, które potencjalnie mogłoby eksplodować z powodu uderzenia samolotu.

Jak przekazała podkomisja smoleńska, swoje badania przeprowadziła specjalistycznymi urzędzeniami na wielu fragmentach samolotu oraz na ciałach ofiar. Wyniki, które otrzymali ekperci, potwierdziły obecność śladów materiałów wybuchowych. Jednocześnie eksperci doszli do wniosku, że w glebie, w którą uderzył samolot, nie było żadnych ładunków. 

Koniecznie przeczytaj: Brytyjscy prawnicy chcą unieważnienia raportów ws. katastrofy smoleńskiej. „Będziemy domagać się konsekwencji karnych”

Czytaj też: Były oficer amerykańskiego kontrwywiadu John Schindler o katastrofie smoleńskiej. „Polska zasługuje na prawdę o tym, co się wówczas stało”

Przypomnijmy, że w kwietniu podkomisja smoleńska opublikowała raport techniczny, będący zbiorem analiz i wniosków dotyczących katastrofy. Stwierdzono w nim m.in., że przyczyną katastrofy smoleńskiej była eksplozja na pokładzie tupolewa. Więcej: Podkomisja smoleńska zaprezentowała raport techniczny ws. katastrofy polskiego TU-154M. „Eksplozji w kadłubie nie kwestionują Rosjanie” [wideo]

Warto przeczytać: Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów nabiera nowego charakteru. Przygotowano materiały promocyjne dla przedstawicieli NATO [foto]

Podziel się