Szukaj

Nowe nagranie z miejsca katastrofy MiG-29 robi piorunujące wrażenie. Wojskowy myśliwiec zanim się rozbił, ściął kilkadziesiąt drzew [WIDEO]

09-01-2018 00:45
Nagranie z miejsca katastrofy MiG-29 Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

TVP pokazała materiał nakręcony z drona przelatującego nad miejscem katastrofy MiG-29. Na nagraniu widać, że myśliwiec przed uderzeniem w ziemię ściął kilkadziesiąt drzew.

Przypomnijmy, do wypadku myśliwca doszło 18 grudnia 2017 r. MiG-29 rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku w Mińsku Mazowieckim w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego. 28-letni pilot przeżył katastrofę i został odnaleziony po około dwugodzinnych poszukiwaniach. Nie wiadomo, dlaczego doszło do wypadku. Śledztwo w sprawie prowadzi obecnie Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Koniecznie przeczytaj: Są już nowe ustalenia MON ws. wypadku MiG-29. Macierewicz: „Porównania z katastrofą smoleńską jak najbardziej zasadne”

Czytaj też: Nowe sensacyjne ustalenia ws. MiG-29 potwierdzone przez MON. Pilot wcale się nie katapultował! „To cud, że przeżył”

Na krótkim filmie, do którego dotarli dziennikarze TVP, pokazany jest widok znad lasu, gdzie doszło do rozbicia się myśliwca. Widać, że przed uderzeniem w ziemię MiG-29 dosłownie ściął kilkadziesiąt drzew, które znalazły się na jego drodze. Mimo tego, maszyna nie straciła skrzydła.

Wielu komentatorów, a także minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, przekonuje, że nagranie obala mit „pancernej brzozy”, który pojawił się w trakcie wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Podkreśla się m.in., że MiG-29 jest maszyną sześciokrotnie lżejszą od Tu-154M, który został niemal całkowicie zniszczony.

Tutaj o wiele lżejszy samolot wyciął kilkaset drzew na przestrzeni kilkuset metrów i nie doprowadziło to do całkowitego zniszczenia samolotu. To naoczny dowód absurdalności tez pana Laska, pana Neumanna, Tuska, Schetyny i całego zespołu ludzi, którzy próbują wmówić Polakom kłamstwo smoleńskie – mówił minister Macierewicz w programie „W Punkt”.

Warto przeczytać: Pod Mińskiem Mazowieckim rozbił się samolot myśliwski MiG-29. Odnaleziono już pilota. Zdążył się katapultować [WIDEO]

Podziel się