Szukaj

Nowe informacje ws. reportażu o „urodzinach Hitlera”. „TVN nie posiada całości nagrania”

21-12-2018 13:06
Urodziny Hitlera Fot. logiczny / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Portal wpolityce.pl opublikował pisemną odpowiedź prokuratury, którą otrzymało Centrum Monitoringu Prasy z związku z pytaniem o wyniki śledztwa prowadzonego w tej sprawie. Z dokumentów wynika, że stacja TVN nie posiada tzw. „surówki”, czyli całości nagrania. Co więcej, operator kamery miał prowokować uczestników imprezy do ksenofobicznych zachowań.

W piśmie opublikowanym przez portal wpolityce.pl, czytamy, że „urodziny Hitlera” były suto zakrapianą imprezą, o czym mają świadczyć zeznania jednego z uczestników.

Prokuratura podała również, że operator kamery miał prowokować uczestników do „wypowiedzi o charakterze ksenofobicznym i rasistowskim, a nawet do przemocy”.  Z zeznań świadków wynika, iż podżegał do „zorganizowania jakiejś akcji” o charakterze antyimigranckim.

Koniecznie przeczytaj: „Urodziny Hitlera zamieniły się w libację”. Zdjęcia dziennikarki TVN z piwem i przy płonącej swastyce [foto+wideo]

Czytaj też: Ambasador USA napisała list do polskich władz. Skrytykowała w nim ataki na dziennikarzy TVN [foto]

Z opublikowanego dokumentu dowiadujemy się również, że telewizja TVN została poproszona o udostępnienie tzw. „surówki”, czyli pełnego nagrania bez obróbki. W odpowiedzi stacja poinformowała najpierw, że ma problemy z ich odnalezieniem, natomiast później przyznała, że część materiału zaginęła. 

Prokuratura w swoim piśmie podkreśliła, iż mógłby to być bardzo cenny materiał dowodowy:

Należy wskazać zatem, iż Prokuratura dysponuje tylko fragmentami zapisów kilkugodzinnego spotkania, wyemitowanymi w kilkunasto-minutowym reportażu TVN. Nie posiada całości nagrania "urodzin Hitlera", co niewątpliwie stanowiłoby obiektywny i bardzo cenny materiał dowodowy.

Pismo prokuratury można zobaczyć: TUTAJ

Warto przeczytać: Wpadka TVN. Stacja wykorzystała tytuł, który jednoznacznie kojarzy się z... Hitlerem [foto]

Podziel się