Szukaj

Nowe informacje ws. „urodzin Hitlera”. Według świadka była to opłacona przez nieznanych mężczyzn ustawka

08-11-2018 17:04
Urodziny Hitlera Fot. Superwizjer TVN / TVN / screen
Podziel się

Jak poinformował portal wPolityce.pl, jeden z organizatorów „urodzin Adolfa Hitlera” zeznał, iż imprezę w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego zamówili tajemniczy mężczyźni, który zapłacili dużą sumę pieniędzy. Co ciekawe, postawili oni warunek, by w tym wydarzeniu uczestniczyła również dziennikarka TVN Anna Sobolewska. Te doniesienia medialne skomentowali m.in. rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn oraz prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Według wPolityce.pl organizator Mateusz S., zeznał, że „urodziny Hitlera” były imprezą zorganizowaną na zlecenie tajemniczych mężczyzn, którzy zapłacili 20 tys. zł. Jednym z warunków postawionych przez zleceniodawców było zaproszenie na to wydarzenie Anny Sokołowskiej, którą zdaniem portalu, była w rzeczywistości dziennikarką TVN, Anną Sobolewską.

Te doniesienia medialne skomentował m.in. Stanisław Żaryn, który przyznał, że Mateusz S złożył takie zeznania. Co więcej, poinformował, że wstępne weryfikacja przeprowadzona przez ABW zdaje się potwierdzać ich autentyczność:

Koniecznie przeczytaj: „Urodziny Hitlera zamieniły się w libację”. Zdjęcia dziennikarki TVN z piwem i przy płonącej swastyce [foto+wideo]

Czytaj też: Nowe informacje ws. „urodzin Hitlera”. Wyciekły zdjęcia z… hajlującym dziennikarzem TVN [foto]

S. miał otrzymać pieniądze za zorganizowanie spotkania oraz udzielenie zgody na udział w tej imprezie konkretnej osobie, wskazanej z imienia i nazwiska. Z ustaleń śledztwa wynika, że wskazaną osobą była dziennikarka TVN. (...) Analizy Agencji uprawdopodobniają przyjęcie przez S. pieniędzy.Obecnie prowadzone są dalsze czynności weryfikujące jego zeznania. (... ) Wynikające z zeznań S. okoliczności są ważnym wątkiem w śledztwie dotyczącym propagowania ustroju totalitarnego, a sprawa „urodzin Hitlera” była nagłaśniana przez media w Polsce i Europie. Liczymy na szybkie wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy.

Z kolei minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślił, że śledztwo w tej sprawie wciąż trwa i na tym etapie nie można niczego przesądzać:

Nie przesądzam jaki będzie finał tego postępowania, natomiast potwierdzam, że tego rodzaju zeznania w materiale dowodowym się znalazły i obowiązkiem prokuratury jest je weryfikować i ustalić ich charakter oraz wiarygodność w świetle innych zebranych materiałów. Zaznaczam, że jest to jeden z wątków tego postępowania, to znaczy, że sprawa nie jest zamknięta i nie przesądzam ustaleń w sprawie tych okoliczności. Te ustalenia wymagają procesowego, wnikliwego zbadania i oceny .

Przypomnijmy, że w styczniu br. dziennikarze „Superwizjera” ujawnili wyniki śledztwa dotyczącego działalności polskich środowisk neonazistowskich. Wśród zaprezentowanych materiałów było m.in. nagranie z „urodzin Hitlera”, które zorganizowane w maju 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego (Więcej: Prawdziwa burza i fala komentarzy po publikacji materiału TVN o polskich neonazistach. Jest reakcja przedstawicieli Ruchu Narodowego i rządu [WIDEO] )

Warto przeczytać: Śląskie: Drastyczne nagranie. Świadek przejechał po mężczyźnie „tworzącym” bramę weselną [wideo+18]

Podziel się