Szukaj

„Fakt”: Tomasz Komenda został wrobiony przez prokuratorów związanych z grupami przestępczymi

17-04-2019 17:49
Tomasz Komenda Fot. Zakochana w PL / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jak wynika z ustaleń „Faktu”, śledztwo ws. gwałtu i zabójstwa 15-letniej Małgorzaty K. prowadzili prokuratorzy znani z kontaktów z przestępcami. To właśnie oni doprowadzili do to tego, iż Tomasz Komenda niesłusznie został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności.

Według „Faktu”, pierwszy z prokuratorów Stanisław O. w 1995 roku, co odnotowano w aktach procesowych, kupił kradziony samochód od złodzieja. Gdy sprawa ta wyszła na jaw, został ukarany upomnieniem i półroczną delegacją do prokuratury w Warszawie. Gdy wrócił na Dolny Śląsk, pogłębiał swoją znajomość z przestępcami na libacjach alkoholowych. Pomimo tego, iż jego przełożeni wiedzieli o tym (wykazało to postępowanie), przekazali mu trudne śledztwo ws. gwałtu i zabójstwa 15-letniej Małgorzaty K.   

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Komenda został przesłuchany przez prokuraturę w obecności psychologa. Wcześniej zeznania złożyła jego rodzina

Czytaj też: Tomasz Komenda popłakał się, gdy usłyszał uniewinniający wyrok sądu. Tymczasem rodzice zamordowanego dziecka znów przeżywają koszmar [wideo]

Informator, na którego powołuje się „Fakt”, stwierdził, że Stanisław O. spreparował dokumenty obciążające Tomasza Komendę po wpływem presji związanej z brakiem postępu w śledztwie:

Nie było przełomu w sprawie zabójstwa Małgosi, a z góry był nacisk. Znaleziono niewinnego i ktoś musiał dorobić papiery. Stasiu to człowiek, który oporów nie miał.

Kilka miesięcy po tym jak Stanisław O. postawił zarzuty i wniósł o areszt dla Tomasza Komendy, sprawa trafiła do innego prokuratora Tomasza F., znanego również z powiązań z przestępcami. To właśnie on podpisał akt oskarżenia, na podstawie którego sąd skazał niewinną osobę na 25 lat więzienia.  

Warto przeczytać: Tomasz Komenda w czasie odsiadki został skazany za drugi gwałt, choć wszystkie dowody świadczyły o jego niewinności. Nawet ofiara go broniła

Podziel się