Szukaj

Kolejne informacje ws. Tomasza Komendy. Już wkrótce może dojść do niezwykle kuriozalnej sytuacji

08-04-2019 19:24
Tomasz Komenda Fot. Zakochana w PL / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jak podaje „Fakt”, sędzia, który niesłusznie skazał Tomasza Komendę na wieloletnie więzienie, może wkrótce zdecydować o odszkodowaniu dla niego. Co więcej, w razie niekorzystnego wyroku sprawa trafi do wrocławskiego Sądu Apelacyjnego, który wcześniej podwyższył mężczyźnie wyrok skazujący z 15 na 25 lat.

Tomasz Komenda odsiedział 18 lat z 25-letniego wyroku za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty K. W połowie marca 2018 r. wyszedł na wolność, a miesiąc później ostatecznie uniewinnił go Sąd Najwyższy. 

Jak ustalił „Fakt”, sprawą zadośćuczynienia dla niesłusznie skazanego mężczyzny zajmie się Sąd Okręgowy we Wrocławiu. Przewodniczącym III Wydziału Karnego jest tam sędzia Mariusz Wiązek, który w 2013 r. niesłusznie skazał go na 15 lat więzienia.

Koniecznie przeczytaj: Zbigniew Ćwiąkalski ujawnił wysokość kwoty odszkodowania, o które będzie wnioskował. „Tomasz Komenda ma zniszczone całe życie”

Czytaj też: Tomasz Komenda ujawnił, na co przeznaczy pieniądze z odszkodowania. „Miałem taką pracę, zanim trafiłem do więzienia”

Pełnomocnik Komendy ujawnił, że w procesie będą uczestniczyli związane z tym arbitrem osoby: 

Niezależnie od decyzji sędziego Wiązka sprawa trafi do wydziału, w którym pracują jego podwładni i to też budzi duże wątpliwości. Tomek jest uczulony na wrocławski sąd. Wcale mu się nie dziwię. Doznał tu wielkiej krzywdy.

Dziennik zwraca też uwagę, że na Komendę czeka również inna sądowa pułapka. Jeśli mężczyzna będzie chciał się odwołać z powodu zbyt niskiego odszkodowania, to jego sprawa trafi do wrocławskiego Sądu Apelacyjnego, który w przeszłości zwiększył mu wyrok skazujący z 15 na 25 lat.

Warto przeczytać: Zawrotna suma pieniędzy może trafić do Tomasza Komendy – „To powinno być najwyższe odszkodowanie w historii polskiego prawa karnego”

Podziel się