Szukaj

Nowe informacje ws. strzelaniny na Dolnym Śląsku. Zatrzymano pięć osób. Rannego mężczyznę pilnuje policja

11-09-2018 15:26
Samochód polskiej policji Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Do zdarzenia doszło w niedzielę 3 września w miejscowości Obiszów (gmina Grębocice). Kilku mężczyzn zaatakowało przechodniów. Jedna osoba została postrzelona w nogę.

Lokalny portal newslubuski.pl poinformował, że strzelanina rozpoczęła się na kilka minut przed godz. 17.00. Grupa mężczyzna zaatakowała dwie osoby, które szły ulicą. Doszło do szamotaniny. Jeden z napastników użył broni palnej i postrzelił 33-latka w nogę.

Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala. Na szczęście jego stan jest stabilny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W wyniku zdarzenia został także uszkodzony samochód marki Opel Vivaro. Według świadków sprawcami byli trzej mężczyźni, którzy poruszali się busem na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Po ataku odjechali w nieznanym kierunku.

Koniecznie przeczytaj: Parodia w czasie kradzieży na Dolnym Śląsku. Złodziej chciał szybko odjechać i zapomniał o... wspólniku [wideo]

Czytaj też: Niewiarygodna i wyjątkowo groźna sytuacja na A4. Kobieta jechała na... naczepie TIR-a [+18 wideo]

Policja zarządziła obławę w celu schwytania sprawców strzelaniny. Jak informuje gazetawroclawska.pl, zatrzymano już pięciu mężczyzn, ale na razie żaden z nich nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Portal podaje też, że ofiara napaści, postrzelony w nogę 33-latek, przebywa obecnie na oddziale chirurgii ortopedyczno-urazowej w szpitalu w Głogowie. Sala, w której przebywa, pilnowana jest przez policjantów.

Głogowska prokuratura, która prowadzi dochodzenie, nie udziela mediom żadnych informacji. Nie potwierdza też, czy faktycznie w Obiszowie użyto broni palnej. Relacje świadków wskazują jednak, że do wystrzałów doszło.

Byłem na dworze i słyszałem te wystrzały. Było ich z siedem, najpierw jedna seria, potem druga. Myślałem, że to może jakieś petardy, ale jak potem zobaczyłem policję i karetki, zdałem sobie sprawę, że to coś poważnego

- mówi portalowi sołtys Obiszowa Jerzy Sokolski.

Gazetawroclawska.pl ustaliła, że zatrzymani sprawcy to mieszkańcy dwóch powiatów, polkowickiego i głogowskiego. Nie podaje jednak, jakiej są narodowości.

Mieszkańcy wsi podejrzewają, że mogą to być przestępcze porachunki. Całe zdarzenie wiążą z młodymi, nieznanymi im ludźmi, którzy wynajmują mały domek na skraju wsi. To właśnie przy tej posesji miało dojść w niedziele popołudnie do niebezpiecznej bójki, łącznie ze strzelaniną

- relacjonuje portal.

Postępowanie prokuratury prowadzone jest w związku z art. 159 Kodeksu karnego, który mówi o bójce lub pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za taki czyn grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Warto przeczytać: Strzelanina podczas turnieju e-sportowego. Są zabici i ranni. Przerażające nagranie z transmisji na żywo [+18 wideo]

Podziel się