Szukaj

Nowe informacje ws. Tomasza Komendy. Prokuratura zleciła wykonanie specjalistycznej ekspertyzy

15-02-2019 16:21
Tomasz Komenda Fot. Zakochana w PL / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”, łódzcy prokuratorzy prowadzący śledztwo ws. niesłusznego skazania Tomasza Komendy zlecili przeprowadzenie specjalistycznej ekspertyzy grafologicznej jego podpisów widniejących na dokumentacji powstałej w toku śledztwa. Istnieje bowiem podejrzenie, iż złożone na niej podpisy mogą być podrobione.

 „Gazeta Wyborcza” podaje, iż od samego początku śledczy mieli wątpliwości co autentyczności podpisów składanych rzekomo przez Tomasza Komendę. Teraz chcą sprawdzić, czy nie dochodziło do celowego tworzenia dowodów i zeznań obciążających osadzonego oraz, czy nie ukrywano informacji, które świadczyłyby o jego niewinności.

Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że prokuratorzy chcą sprawdzić podpisy Tomasza Komendy złożone pod dokumentami medycznymi pochodzący z okresu jego pobytu w więzieniu. Chodzi m.in. odmowę wyrażenia zgody na przeprowadzenie badań lekarskich. 

Koniecznie przeczytaj: Prokuratura umorzyła śledztwo ws. syna Leszka Millera. „To było samobójstwo”

Czytaj też: Sąd Apelacyjny zwolnił z aresztu Norberta B. To główny podejrzany ws. zbrodni, o którą oskarżono Tomasza Komendę

Jak zwraca uwagę „Gazeta Wyborcza”, już wcześniej podejrzewano, że jeden podpisów widniejący pod zeznaniami obciążającymi mężczyznę, stanowczo różni się od pozostałych. W związku z tym polecono wykonanie specjalistycznych badań grafologicznych. 

Warto przeczytać: Prokuratura wszczęła śledztwo. Stefan W. otrzymał w nim status... poszkodowanego

Podziel się