Szukaj

Nowe, zaskakujące informacje ws. Dejana Apastasiego S. Są pierwsze ustalenia prokuratury

02-04-2019 16:53
Dejan Apastasi S. Fot. Życie Siedleckie / Facebook
Podziel się

Jak poinformowała siedlecka prokuratura, Dejan Apastasi S., który w poniedziałek zaatakował byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego, ma prawdopodobnie zaburzenia psychiczne. Z kolei policjanci prowadzący śledztwo ustalili, że zatrzymany jest narodowości polskiej. Wcześniej miał na imię Marcin, ale na własne życzenie je zmienił.

Krystyna Gołąbek z siedleckiej prokuratury w rozmowie z mediami przyznała, że są podejrzenia, iż mężczyzna ma zaburzenia psychiczne:

Są pewne okoliczności, które wskazują, że mógł mieć, bądź może mieć zaburzenia psychiczne.

W podobnym tonie na temat Dejana Apastasiego S. wypowiedział się rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, który przekazał, że mężczyzna nie zachowywał się racjonalnie:

Koniecznie przeczytaj: Siedlce: nastolatki znęcały się na 12-letnią koleżanką. Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie [wideo]

Czytaj też: Zarzuty dla byłego lidera opozycji. Teraz to już Mateusz K.

Zupełnie irracjonalne zachowanie. Ten mężczyzna przyznał się policjantom, że dokonał tego ataku (...) Prokuratura zapewne przedstawi zarzuty. To będą bardzo poważne zarzuty (..) Była kiedyś jeszcze w 2016 r. jedna z interwencji z udziałem tego mężczyzny. Wówczas został zabrany do szpitala psychiatrycznego.

Z kolei Agnieszka Świeczeska z siedleckiej policji ujawniła, że podejrzany jest narodowości polskiej:

Została potwierdzona tożsamość osoby zatrzymanej. Mężczyzna jest narodowości polskiej, a z naszych informacji wynika, że imię zmienił na własny wniosek.

„Tygodniki Siedlecki” ustalił, że w styczniu 2018 roku mężczyzna w miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego wniósł o zmianę imienia z Marcin na Dejan Apastasi. Po jakimś czasie ponownie chciał je zmienić, także na obcobrzmiące, jednak urzędnicy nie zgodzili się.

Jak podał portal wpolityce.pl, Dejan S. usłyszał we wtorek zarzut działania w zamiarze pozbawienia życia b. prezydenta Siedlec poprzez zadanie ciosu nożem.

Warto przeczytać: Cejrowski odpowiada na zarzuty Kolonko. Takich słów chyba nikt się nie spodziewał

Podziel się