Szukaj

Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla, ale... Jest jeden ważny szczegół

16-01-2019 12:29
Jerzy Owsiak Fot. Onet Rano / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Komitet Norweski przyjął nominację dla Jerzego Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Wiadomość wywołała poruszenie, ale trzeba pamiętać, że to jedynie formalne zaakceptowanie nominacji, wysyłane w formie automatycznej odpowiedzi. Szanse na wygraną dla Owsiaka są niewielkie.

Nominację zgłosili poseł Kukiz'15 Andrzej Kobylarz i Rafał Collins TVN Turbo.

Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza

- napisał na Facebooku Rafał Collins.

Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc tak: Jerzego Owsiaka nie da się opisać w 2000 znakach, Jerzy Owsiak NIE POWINIEN BYĆ opisywany w 2000 znakach

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Owsiak skazany przez sąd za znieważenie i zniesławienie blogera Matka Kurka

Czytaj też: Posłanka Nowoczesnej chciała zgłosić Owsiaka do Nobla. Internauci od razu zareagowali

- dodał.

Zwycięzca Pokojowej Nagrody Nobla zostanie wybrany pod koniec grudnia. Otrzyma nagrodę w wysokości 8 mln koron szwedzkich (ok 3,8 mln zł).

Zgłoszenia nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla można wysyłać do końca lutego za pomocą internetowego formularza. Przy poprawnym wypełnieniu wniosku wysyłana jest automatyczna odpowiedź o przyjęciu nominacji. Dopiero później komitet ocenia merytorycznie działalność zgłoszonych kandydatów. Wtedy na liście nominacji zostaje kilkanaście nazwisk. Dopiero wtedy odbywa się debata i głosowanie.

Jerzy Owsiak jest zgłaszany do Pokojowej Nagrody Nobla już trzeci raz z rzędu. Wcześniej wnioski składali Joanna Schmidt z Nowoczesnej i politolog prof. Adam Grzegorczyk. Oba wnioski zostały zaakceptowane, ale Owsiak nagrody nie dostał.

Mimo niewielkich szans na otrzymanie nagrody nominacja Owsiaka budzi spore emocje. Dla wielu osób były już szef WOŚP jest osobą kontrowersyjną.

Warto przeczytać: To koniec WOŚP w TVP. Gdzie przeszedł Owsiak?

Podziel się