Szukaj

Niszczycielski orkan przechodzi nad Polską. Służby walczą z jego skutkami. W internecie pojawiały filmy i zdjęcia ukazujące siłę tego żywiołu [WIDEO+FOTO]

19-01-2018 14:15
Orkan Fryderyka w Polsce Fot. Andrzej Borowiak / Andrzej Borowiak / screen Twitter
Podziel się

Wczoraj zgodnie z zapowiedziami meteorologów dotarł nad Polskę groźny orkan „Fryderyka”. Podobnie jak w innych europejskich krajach wyrządził on wiele szkód. Z najnowszych podanych przez Państwową Straż Pożarną informacji wynika, że żywioł zniszczył w sumie 65 budynków, w tym 45 mieszkalnych. Wiadomo również, że na chwilę obecną bez prądu pozostaje ok 30 tys. odbiorców.

Już od kilku dni napływały do nas niepokojące informacje z krajów Europy Zachodniej. Wszystko za sprawą szalejącego tam niszczycielskiego orkanu „Fryderyka”. Media regularnie donosiły o kolejnych zniszczeniach, paraliżu komunikacji lotniczej i drogowej, a także co najgorsze o 9 ofiarach śmiertelnych żywiołu.

Wczoraj zgodnie z zapowiedziami meteorologów orkan dotarł do naszego kraju. Podobnie jak w Zachodzie Europy również w Polsce dokonał wielu zniszczeń. Z pierwszych informacji opublikowanych przez służby wynikało, że żywioł uszkodził 65 budynków i pozbawił prądu ponad 53 tys. odbiorców. Straż Pożarna podała, że w ciągu ostatniej doby, w związku z niszczycielskimi skutkami orkanu, wyjeżdżała na interwencje około 700 razy. Jak potwierdzili strażacy, wezwania dotyczyły głównie setek powalonych przez wichurę i przywalonych pod ciężarem śniegu drzew.

Koniecznie przeczytaj: Na Ukrainie podjęto próbę zniszczenia muzeum Stepana Bandery. Zostały użyte materiały wybuchowe, które spowodowały eksplozję

Czytaj też: Gigantyczny pożar w Liverpoolu. Podczas sylwestrowej nocy spłonęło nawet 2000 samochodów! Służby uznały, że był to... wypadek [WIDEO + FOTO]

Służby poinformowały dziś, że obecnie bez prądu pozostaje blisko 30 tys. odbiorców (12 tys. w Wielkopolsce, 5,1 tys. w województwie łódzkim, a także 4,8 tys. w województwie śląskim).

Jak podają media, nadal trwa usuwanie skutków awarii. Wiadomo już, że wszystkie główne linie kolejowe są przejezdne. Co ważne, również lotniska funkcjonują bez większych zakłóceń. Służby potwierdziły także, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć w niektórych ich odcinkach mogą wystąpić utrudnienia.

Internauci opublikowali w sieci zarówno filmy, jak i zdjęcia ukazujące siłę tego żywiołu. Poniżej prezentujemy wybrane materiały.

Warto przeczytać: Mocne słowa włoskiego arcybiskupa o masowej imigracji: „Islam to poważne zagrożenie dla zachodniej cywilizacji. Dąży do jej zniszczenia”

Podziel się