Szukaj

Niewielka wieś w Małopolsce zawstydziła stolicę. Internet kipi od drwin po „ciamajdanie” [WIDEO I FOTO]

16-07-2017 21:39
ciamajdan, zamach lipcowy Fot. Brat Wodza / twitter / screen Twitter
Podziel się

Według stołecznej policji, niedzielne (16.07) protesty pod sejmem zgromadziły około 4500 osób. To niewiele więcej, niż mecz piłkarski w niewielkiej wsi pod Tarnowem.

Przez kilka godzin przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości manifestowali przed sejmem.

Choć do protestów zachęcali liderzy opozycji, mainstreamowi dziennikarze i celebryci, na Wiejskiej pojawiło się raptem 4500 tysiąca osób.

Internet zalała fala kpin i memów. Ogromną popularnością cieszy się porównanie frekwencji w Warszawie do tej, jaką dzień wcześniej odnotowano na stadionie piłkarskim w Niecieczy. Choć ta niewielka wieś pod Tarnowem liczy zaledwie 723 mieszkańców, na trybunach podczas meczu z Jagiellonią Białystok zasiadło 3997 kibiców. Dla porównania, stolica to największe miasto w Polsce, zamieszkuje je (dane na koniec 2016 roku) 1753977 osób.

Koniecznie przeczytaj: Co cuchnie Michnikowi? Internet pęka ze śmiechu

Czytaj też: Zamach na lotnisku w USA. Nożownik ranił policjanta

Internauci nie omieszkali też porównać antypisowskiej demonstracji do wyborczego wyniku partii Jarosława Kaczyńskiego i prób zdyskredytowania go przez opozycję.

Dostało się też celebrytom i ich zaangażowaniu w antyrządowe protesty.

Internauci zauważają, że wśród wspominanych przez policję 4500 osób, wiele to po prostu gapie, zaciekawieni „zamieszaniem” w mieście.

Wytykają też organizatorom manifestacji, że frekwencyjnej klęsce nie potrafili zapobiec nawet, pomimo dowożenia do stolicy demonstrantów autokarami.

Dodatkowo, wśród obecnych na Wiejskiej nie brakowało przeciwników działań „totalnej opozycji”, którzy w ostrych słowach wypowiadali się o proteście.

Warto przeczytać: Islamiści grożą zemstą za atak przed meczetem w Londynie

Podziel się