Szukaj

Niecodzienna interwencja policjantów drogówki. Ukarali funkcjonariusza jadącego nieoznakowanym radiowozem

21-06-2018 16:03
Nieoznakowany radiowóz policyjny Fot. TV Skierniewice / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował portal wp.pl, policjanci łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli nieoznakowany radiowóz, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 60 km/h. Kierowca tego pojazdu, na co dzień funkcjonariusz wydziału kryminalnego, otrzymał mandat w wysokości 400 zł. Zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił również prawo jazdy.

Na początku czerwca policjanci z nieoznakowanego radiowozu drogówki z Łukowa zatrzymali do kontroli auto marki Fiat. Wszystko dlatego, iż kierowca jadący tym samochodem znacząco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Jak się później okazało, pojazd ten należał do wydziału kryminalnego policji.

W trakcie kontroli policjanci ustalili, że kierowca to funkcjonariusz z wydziału kryminalnego wykonujący swoje służbowe obowiązki. W trakcie prowadzonych działań operacyjnych policjant nie włączył sygnałów świetlnych. W związku z tym drogówka potraktowała go jako kierowcę poruszającego się nieuprzywilejowanym pojazdem. 

Koniecznie przeczytaj: Oburzająca interwencja brzeskiej policji. Zepsuli parze młodej wesele, bo… uciekł im motocyklista [WIDEO]

Czytaj też: Elon Musk dostanie mandat za wysłanie Tesli w kosmos? Zabawna sytuacja z australijską policją w roli głównej

Zgodnie z przepisami policjant został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Ponadto mężczyzna stracił również prawo jazdy. Dokument będzie mógł odzyskać dopiero po okresie trzech miesiącach. 

Warto przeczytać: Zamieszki we Francji. Dziki atak imigrantów na policyjny radiowóz [WIDEO]

Podziel się