Szukaj

Stefan Niesiołowski uważa, że w Polsce nadal występuje skrajne ubóstwo. Jako argument polityk podaje przykład „z życia wzięty” [WIDEO]

12-01-2018 13:01
Stefan Niesiołowski krytykuje 500+ Fot. wSensie.tv / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Stefan Niesiołowski, polityk znany ze szczególnej wrogości wobec obecnego obozu rządzącego, został poproszony o skomentowanie medialnych doniesień na temat pozytywnych skutków programu „500+”. W swoim stylu nie omieszkał krytycznie wypowiedzieć się na temat tej inicjatywy.

Dziennikarka telewizji wSensie.tv poprosiła byłego polityka PO o skomentowanie niedawnych medialnych doniesień, wedle których program „500+” poczynił się do spadku poziomu ubóstwa, a także korzystnie wpłynął na poprawę sytuacji materialnej Polaków. Polityk najpierw zapytał o medium, które podało tą informację, a następnie gdy usłyszał, że chodzi o TVP, stwierdził:         

TVP, no wie pani, TVP nie jest medium wiarygodnym, w związku z tym ja wolę w ogóle nie komentować tego, to jest kłamstwo. Ja sądząc po liczbie żebraków, którzy do mnie podchodzą na Piotrkowskiej, sądząc po liczbie żebraków, których widzę, nie zauważam jakiegoś spadku ubóstwa. Natomiast być może jednak te pieniądze wsiąkają w jakiś sposób w społeczeństwo i być może jest to na kredyt, jest to już oczywiście dużo mniej.

Koniecznie przeczytaj: Kolenda-Zaleska o roli, jaką powinien odgrywać TVN w rządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość Polsce. Głównym celem „mówienie ludziom prawdy” [WIDEO]

Czytaj też: Bartłomiej Misiewicz stracił prawo jazdy. Były rzecznik MON został zatrzymany za zbyt szybką jazdę

Następnie polityk dodał, że pozytywne lub negatywne skutki niniejszego programu mogą realnie oceniać jedynie ekonomiczni eksperci:

Realnie wyliczył jakiś ekonomista, już nie pamiętam, że te 500+ jest w tej chwili warte 350. To jest już 1/3, ponieważ jest inflacja i traci na wartości, ale być może rzeczywiście dla pewnych środowisk jest to jakaś poprawa. Z mojej obserwacji życia, społeczeństwa, ubóstwa i z przykładami nędzy, z jaką się spotykam, nie jestem w stanie dostrzec spadku, ale to już by trzeba pytać jakiś niezależny ośrodek, który by to zbadał.

Warto przeczytać: W Niemczech powstaje Polska Partia Niemiec. Jej założenie ma związek z obecną sytuacją polityczną w naszym kraju [FOTO]

Podziel się