Szukaj

Tym zagraniem Jarosław Kaczyński wyprowadził Stefana Niesiołowskiego z równowagi. Polityk PO w ostrych słowach wypowiedział się o posłach PiS oraz Kukiz’15

06-04-2018 19:09
Stefan Niesiołowski krytykuje 500+ Fot. wSensie.tv / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jarosław Kaczyński postanowił dokonać zmian w dietach poselskich. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że zostaną one zmniejszone aż o 20%. Decyzja polityka wyprowadziła z równowagi posłów opozycji, między innymi Stefana Niesiołowskiego.

Od kilku tygodni w mediach poruszany był temat nagród, jakie przyznali sobie członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński postanowił, że pieniądze, jakie otrzymali politycy, zostaną przeznaczone na Caritas. Dodatkowo partia ma złożyć projekt ustawy zmniejszający uposażenie poselskie o 20%.

Społeczeństwo oczekuje skromności i ta skromność będzie wprowadzana. Vox populi, vox dei

– oznajmił podczas specjalnej konferencji Jarosław Kaczyński.

Koniecznie przeczytaj: Stefan Niesiołowski skomentował pielgrzymkę środowisk narodowych na Jasną Górę: „To miejsce trzeba bojkotować jak Wawel”

Czytaj też: Jarosław Kaczyński zdradził, czym zajmowały się zawodowo, gdyby nie był politykiem. „Zarabiałbym parę razy więcej, niż zarabiam”

Z decyzją prezesa partii rządzącej nie mógł pogodzić się polityk Platformy Obywatelskiej Stefan Niesiołowski. Podczas rozmowy z portalem SE.pl poseł powiedział:

To jest niesłychana bezczelność. Najpierw pobrali gigantyczne nagrody, pozatrudniali wszystkich możliwych pociotków, jakichś lizusów i teraz by to odrobić wizerunkowo, Kaczyński chce innym, ogólnie opozycji zabrać pieniądze. To jest coś obrzydliwego. Najpierw zabrał pieniądze tym emerytom mundurowym, całkowicie niewinnym w 90 procentach ludziom, a teraz chce zabrać pieniądze głównie opozycji. To słowo plugawe do tego pasuje.

Stefan Niesiołowski miał również duże pretensje do polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15:

Ktoś taki jak Tarczyński, jak Kukiz, Jakubiak, czy taki Horała. Czegoś takiego nie było w Sejmie. Takiego poziomu nędzy umysłowej i moralnej. Oni pieniądze dla siebie znajdą i to uderzy głównie w opozycję. Najobrzydliwsze z obrzydliwych działań. Cudzym kosztem budować swój wizerunek skromnego człowieka, który oszczędza pieniądze.

Warto przeczytać: Stefan Niesiołowski w wulgarnych słowach o Krystynie Pawłowicz: „Taki bagienny bulgot, który wydobywa się ze szpary ora...” [wideo]

Podziel się