Szukaj

Nierozważna jazda 18-latka. Mógł doprowadzić do czołowego zderzenia z radiowozem. Spotkały go surowe konsekwencje [wideo]

11-09-2018 19:17
Nierozważna jazda 18-latka Fot. Joanna Kocik / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Funkcjonariusz włoszczowskiej drogówki nagrał niebezpieczny manewr 18-letniego kierowcy. Otóż młody mężczyzna nie zachował należytej ostrożności przy wyprzedzaniu i niemal doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem, w którym jechał wspomniany wcześniej policjant. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. Co więcej, za swoje zachowanie na drodze odpowie przed sądem.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w ubiegłą niedzielę po godz. 15 na drodze wojewódzkiej nr 786 we wsi Kuzki (woj. świętokrzyskie). Patrolujący trasę funkcjonariusz włoszczowskiej drogówki, który jechał nieoznakowanym radiowozem omal nie zderzył się z samochodem jadącym z naprzeciwka.

Jak się okazało, pojazd ten prowadził 18-letni kierowca, który nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania, w wyniku czego policjant został zmuszony do gwałtownego hamowania.

Koniecznie przeczytaj: Stargard: 18-letni kierowca BMW wjechał w tłum ludzi. Kilka osób rannych. Jest nagranie [foto+wideo]

Czytaj też: Niemiec chciał zdać prawo jazdy w Szczecinie. Na egzamin przyszedł... pijany

Funkcjonariusz zatrzymał samochód do kontroli. Okazało się, że za kierownicą auta siedział młody mężczyzna, który posiadał uprawnienia dopiero od 6 miesięcy.

Kierujący za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. Teraz dodatkowo będzie musiał się tłumaczyć przed sądem ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

Warto przeczytać: Szaflary: Strażacy pytali egzaminatora, czemu nie ratował 18-latki: „A co, miałem zginąć?” [wideo]

Podziel się