Szukaj

Niepełnosprawny senator: „Hanna Bakuła mówi jasno, że traktuje aborcję jako narzędzie do stosowania selekcji”

05-10-2016 20:27
Jan Filip Libicki, senator PO, listopad 2015 Fot. Adam Nurkiewicz / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Jan Filip Libicki, senator PO postanowił zareagował na skandaliczne słowy Hanny Bakuły, o tym, że jeżeli w życie wejdą zapisy projektu ustawy „Stop Aborcji” to „(…) będzie kupa kalek, bękartów, dzieci z wadami. Kupa samobójstw i zabójstw”. Polityk Platformy, który od urodzenia jest niepełnosprawny odpowiedział jej, że on jest taką „kaleką” i że uważa swoje życie za udane.

Hanna Bakuła, malarka i publicystka, komentując kwestię aborcji powiedziała:

Każda kobieta albo jest kobieta, albo ma córkę, matkę, wnuczkę, siostrę, przyjaciółkę. To ustawa, która zagraża wszystkim kobietom. Jeżeli to się odpuści, to będzie kupa kalek, bękartów, dzieci z wadami. Kupa samobójstw i zabójstw. Jeśli ktoś tego nie rozumie, bardzo mu współczuję.

Swoimi słowami zszokowała nawet największych zwolenników aborcji, za tą wypowiedź krytykowały Bakułę nawet inne feministki.

Koniecznie przeczytaj: Hanna Gronkiewicz-Waltz: „Czułam się zgwałcona przez własną partię”

Czytaj też: Lewicowy aktywista z „Krytyki Politycznej” skazany za profanację hymnu narodowego

Bez komentarza kontrowersyjnej wypowiedzi „artystki” nie pozostawił także senator PO, Jan Filip Libicki, który na prowadzonym swoim blogu na salon24.pl napisał:

Rozumiem, że według nomenklatury pani Bakuły, to ja właśnie – będąc osobą z niepełnosprawnością od urodzenia - jestem taką kaleką. Pragnę więc Hannę Bakułę poinformować, że ja swoje życie uważam za bardzo udane. I że bardzo, bardzo wiele osób niepełnosprawnych, które znam, mimo ogromnych trudności i dużo cięższej od mojej sytuacji życiowej - też je za takie uważa.

W innej części wypowiedzi senator jasno też określił, jak wygląda zachowanie Bakuły i czemu ono służy:

Hanna Bakuła mówi bowiem jasno, że traktuje aborcję jako - po prostu - najzwyklejsze narzędzie do stosowania selekcji. Do stosowania eugeniki.

Senator Libicki na końcu swojego wpisu podziękował także swoim rodzicom, że 45 lat temu podjęli decyzję o jego urodzeniu, nie kierując się radami osób, które myślą tak jak Bakuła.

Warto przeczytać: Marihuana na działce męża Hanny Gronkiewicz-Waltz. Internet szaleje: „Nowe hasło wyborcze PO: Pierwsza działka za darmo”

Podziel się