Szukaj

Skandaliczny proceder wykryty przez dziennikarzy. Niemieckie firmy nielegalnie wywożą i składują śmieci na terytorium Polski

27-11-2017 13:01
Wywożenie odpadów do Polski
Podziel się

Jak ustalili dziennikarze rozgłośni radiowej rbb, niemieckie firmy znalazły kolejny sposób na zarabianie łatwych pieniędzy. Z opublikowanych przez nich informacji wynika, że tamtejsze przedsiębiorstwa nielegalnie wywożą do Polski odpady tj. opony, części samochodowe i plastik.

Niemieccy dziennikarzy poinformowali, że w okolicy Poznania polscy funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który nielegalnie wysypywał śmieci na terenie starego dworca. Według rozgłośni to nie odosobniony przypadek, lecz przykład potwierdzający istnienie szerszego procederu polegającego na bezprawnym wywożeniu śmieci na terytorium Polski. Reporterzy ustalili także, że niemieccy przedsiębiorcy korzystają z pomocy polskich pomocników.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa w wywiadzie z rosyjską agencją stwierdził, że „Polska i Niemcy powinny stać się jednym państwem”

Czytaj też: Morawiecki: „Trzeba nazwać tych zbrodniarzy. To nie byli naziści, kosmici nie wiadomo skąd. To byli Niemcy” [WIDEO]

Inny przypadek nielegalnego transportu odpadu na terytorium naszego kraju odkryto pod koniec września tego roku. Wówczas to funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach zatrzymali podejrzaną ciężarówkę jadącą po autostradzie A4 w Gliwicach. Przeprowadzona kontrola wykazała, że kierowca nie posiadał odpowiednich dokumentów uprawniających go do wykonywania tego typu transportu. Ponadto odpady, które przewoził były błędnie sklasyfikowane jako „tworzywa sztuczne i guma”.

W rzeczywistości kierowca przewoził: tworzywa sztuczne, puszki po napojach, kawałki papieru, a nawet drewno i robaki. Inspektorzy przeprowadzający kontrolę poinformowali, że z ładunku wydzielał się wyraźny zapach zgnilizny, a podłoga pojazdu była mokra i ciecz dosłownie spływała z przyczepy na ziemię.

Jak poinformował Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, w Warszawie tylko w tym roku wykryto już 8 przypadków nielegalnego wywozu śmieci z Niemiec do Polski.

 

Warto przeczytać: Niemiecka telewizja „radzi” krajom V4: „albo Polska, Czechy i Węgry przyjmą uchodźców, albo powinny opuścić UE” [WIDEO]

Podziel się