Szukaj

Zieloni z Niemiec i innych krajów chcą interwencji UE w Polsce. Są wśród także nich politycy z naszego kraju

05-06-2018 09:53
Frans Timmermans Fot. European Parliament Art.17 / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Politycy niemieckiej Partii Zielonych wysłali list do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, w którym domagają się interwencji UE w Polsce w sprawie sądów.

Niemieccy Zieloni wysłali do Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej list w którym domagają się interwencji Unii Europejskiej w Polsce w związku z przeprowadzaną w naszym kraju reformą sądownictwa.

Działaczka tej partii Annalena Baerbock w wypowiedzi dla mediów mówi:

Obywatele Polski domagają się reformy sądownictwa, ponieważ jest ona pilnie potrzebna. Są jednak przeciwni planom rządu polskiego, który zamierza znacznie ograniczyć niezależność sądownictwa. Z tego powodu od półtora roku na polskich ulicach dochodzi do masowych protestów.

Koniecznie przeczytaj: Lider niemieckiej Partii Zielonych Robert Habeck o swoich rodakach. „Nie ma narodu niemieckiego. To nazistowska koncepcja”

Czytaj też: Komisja Europejska nie odpuszcza. Pomimo wielu przeprowadzonych rozmów wciąż ma wątpliwości. „W tym momencie nie możemy wycofać artykułu 7”

Zieloni piszą w swoim liście, że po wejściu w życie nowej ustawy niezawisłość sądów w Polsce przestanie istnieć, a Prawo i Sprawiedliwość usunie niewygodnych dla siebie sędziów. Co ciekawe, wśród sygnatariuszy listu znajdują się nie tylko niemieccy Zieloni z szefem europejskich struktur tej partii Reinhardem Bütikoferem na czele, ale i członkowie polskiej kanapowej Partii Zielonych z jej przewodniczącą Małgorzatą Tracz.

Warto przeczytać: Burmistrzem kolejnego dużego miasta w Wielkiej Brytanii został muzułmanin. Magid Magid z Partii Zielonych to uchodźca z Somalii

Podziel się