Szukaj

Zieloni z Niemiec i innych krajów chcą interwencji UE w Polsce. Są wśród także nich politycy z naszego kraju

05-06-2018 09:53
Frans Timmermans Fot. European Parliament Art.17 / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Politycy niemieckiej Partii Zielonych wysłali list do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, w którym domagają się interwencji UE w Polsce w sprawie sądów.

Niemieccy Zieloni wysłali do Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej list w którym domagają się interwencji Unii Europejskiej w Polsce w związku z przeprowadzaną w naszym kraju reformą sądownictwa.

Działaczka tej partii Annalena Baerbock w wypowiedzi dla mediów mówi:

Obywatele Polski domagają się reformy sądownictwa, ponieważ jest ona pilnie potrzebna. Są jednak przeciwni planom rządu polskiego, który zamierza znacznie ograniczyć niezależność sądownictwa. Z tego powodu od półtora roku na polskich ulicach dochodzi do masowych protestów.

Koniecznie przeczytaj: KE uruchamia art. 7 wobec Polski! Timmermans: „Robimy to z ciężkim sercem”. Mocna odpowiedź prezydenta Andrzeja Dudy [WIDEO]

Czytaj też: A kto to jest ten Timmermans? Urzędnikom z Brukseli wydaje się, że są ważni. Na polskiej prowincji myślą inaczej [WIDEO]

Zieloni piszą w swoim liście, że po wejściu w życie nowej ustawy niezawisłość sądów w Polsce przestanie istnieć, a Prawo i Sprawiedliwość usunie niewygodnych dla siebie sędziów. Co ciekawe, wśród sygnatariuszy listu znajdują się nie tylko niemieccy Zieloni z szefem europejskich struktur tej partii Reinhardem Bütikoferem na czele, ale i członkowie polskiej kanapowej Partii Zielonych z jej przewodniczącą Małgorzatą Tracz.

Warto przeczytać: Wpadka Timmermansa. Chciał skrytykować PiS, a niechcący... uderzył w rząd Tuska [WIDEO]

Podziel się